Коли відцвітають тюльпани

Оселя

Озирнутися не встигли – як травень уже пролетів. На носі літо і новий дачний клопіт, і, хоч левова частка робіт уже виконана, розслаблятися ще рано. Наприклад, вашої пильної уваги вимагатимуть тюльпанчики, які, на жаль, вже відцвітають.

Як доглядати тюльпани після цвітіння?

Багато садівників у прагненні якнайшвидше привести клумбу в божеський вигляд зрізають некрасиві «костиші», що залишилися від квітки, роблячи тим самим велику помилку. Щоб цибулини квітів визріли як слід, і встигли закласти нові квіткові бруньки, з яких з’являться квіти на наступний рік, поспішати зі зрізанням стебел і листя, і тим більше з викопуванням цибулин не слід.

Коли зробити цю процедуру, підкаже сама рослина: стеблинка стала м’якою, легко гнеться? Отже, його можна зрізати, не чіпаючи листя. Досвідчені садівники кажуть, що прибирати листя від тюльпанів слід тільки тоді, коли воно самостійно, природним шляхом, зав’яне. Після цього цибулини можна буде підгодувати комплексним добривом для квітучих, які містять фосфор та калій.

Коли викопувати цибулини?

Як показує практика, не раніше тих термінів, поки день не піде на спад, тобто не раніше, ніж останній тиждень червня. Для того, щоб квіти, що стали непривабливими, не псували вам настрій, можна піти на хитрість.

Деякі квіткарі садять тюльпани в контейнерах, закопуючи їх разом із цибулинами на клумбі. Після того, як тюльпани відцвітуть, просто викопайте контейнери і помістіть цибулини на «дозрівання» в якомусь затишному куточку саду. Так і процес контролювати буде простіше, і ваші клумби будуть завжди красивими і доглянутими. Бажаю вам удачі, не хворійте!

Тюльпани відцвітають: коли викопувати цибулини та як правильно зберігати?

Тюльпани – одні із найпопулярніших весняних квітів. Після зими особливо хочеться яскравих кольорів. Різноманітність сортів та забарвлень дозволяє створити у саду вибух відтінків та фактур. Однак, тюльпани потребують догляду та щорічного викопування цибулин.

Коли викопувати тюльпани?

Щорічно кожна цибулинка обростає чотирма-сімома дітками, які живляться за рахунок материнської цибулини. Якщо ви хочете щорічно насолоджуватися цвітінням тюльпанів, потрібно давати цибулинам відпочинок і своєчасно відокремлювати від них діток. Окрім того, цибулини, що не викопують роками, поступово йдуть у ґрунт дедалі глибше, і паростку стає все важче пробиватися крізь товщу землі. Саме з цих причин садівники викопують цибулини тюльпанів після цвітіння, дають їм лад і знову висаджують восени. Ознакою того, що цибулини вже можна витягати з землі, є пожовкле й померхле листя та стебло тюльпанів, що стає еластичним і не ламається. Зазвичай такі ознаки з’являються до кінця червня або до початку липня. У північних районах листя тюльпанів жовтіє пізніше – до середини серпня. До цього терміну листя вже встигне передати необхідні поживні речовини цибулинам, і вони зможуть відновити свої сили після цвітіння.

Як викопувати тюльпани?

Витягають цибулини із землі в гарну, ясну погоду. За тиждень до процедури полив тюльпанів припиняють: вибирати цибулини потрібно з сухої землі. Робити це потрібно обережно, намагаючись не пошкодити дрібних діток – посадковий матеріал для розмноження тюльпанів. Копайте глибше: якщо ви кілька років не викопували цибулини, вони напевно пішли в глибину. Краще використовувати для цієї мети не лопату, а вила, щоб знизити ризик пошкодження цибулин.

Як зберігати цибулини?

Обтрусіть цибулини від землі, просушіть їх на сонячному місці, обріжте надземну частину й розсортуйте за розміром, відбраковуючи пошкоджені, уражені захворюванням або шкідниками екземпляри. Відібраний для зберігання посадковий матеріал промийте сольовим розчином – 1 столову ложку кухонної солі розчиніть в 1 літрі води. Можна також використовувати для знезараження світло-рожевий розчин перманганату калію. Потім ще раз просушіть цибулини, розкладіть їх по сортах в один-два шари в коробки чи ящики та прикріпіть бирки з назвами сортів. Найзручніше зберігати цибулини в лотках із-під яєць, розклавши їх по осередках. Три тижні, поки закладаються бруньки для цвітіння в наступному сезоні, цибулини потрібно зберігати при температурі 25-28 ºC і вологості повітря не вище 70%. Потім посадковий матеріал переносять у більш прохолодне сухе приміщення та зберігають при температурі 20 ºC, а з вересня температуру знижують до 15 ºC. Висаджують цибулини у квітник у ве
ресні-листопаді.
Джерело

Догляд за тюльпанами: що робити, коли вони відцвіли

Тюльпани – одні з перших квітів весни, вони мають короткий, але яскравий термін цвітіння. Саме зараз вже ми маємо можливість милуватись цими весняними квітами.

Залежно від сорту вони відцвітають до кінця травня – на початку червня. Але на цей термін впливають і погодні умови.

Подробиці

Щоб цвітіння тюльпанів на ділянці не було першим і останнім, потрібно знати, як доглянути за ними після того, як упадуть усі пелюстки.

Наступний догляд

Після цвітіння залишаються стебла та листя, які не варто зрізаюти. Рослину продовжують поливати та підгодовувати. Але у добривах не повинно бути азоту та хлору.

Інтенсивне зволоження ґрунту необхідне протягом перших 2-3 тижнів. Продовжувати догляд необхідно для того, щоб зміцнилася цибулина.

На клумбі тюльпани залишають доти, доки вони не пожовтіють. Квітконіс видаляють, коли всі пелюстки обсипалися. Обрізають головки квітконоса, а стебло не чіпають.

Листя видаляють, коли воно пожовтіло, засохло і легко відходить від цибулини.

Викопування та пересадка

Тюльпани належать до рослин, які потрібно викопувати і пересаджувати раз на два-три роки. Оптимальний час для цього настає наприкінці липня.

Після викопування цибулини залишають у півтіні, щоб вони просохли. Крім того, їх потрібно промити 5%-ним розчином марганцівки. Зберігають викопані цибулини в сухому, теплому та добре вентильованому місці.