Квіти в будинок

Як прикрасити будинок живими квітами

Поради з використання сезонних квітів для декору квартири.

Живі квіти в будинку — це розкіш і затишок. Влітку постійне відчуття свята і натхнення доступне майже кожному. Розповідаємо, як використовувати сезонні квіти для прикраси квартири, інформує Ukr.Media.

Залучіть природне освітлення

Зрізані квіти не потребують світла для фотосинтезу, але їх все одно треба ставити ближче до вікна. Природне освітлення — кращий декор для живого букета. Якщо вирішите поставити квіти в центр столу, вибирайте об’ємний симетричний букет. Класичне розташування — прямо під люстрою — зробить квіти центром кімнати. Букет з троянд або півоній на столі завжди виглядає бездоганно. Обирайте однотонні або скомбінуйте різні відтінки одного кольору.

Букети в стилі прованс з польових квітів можуть бути недбалими, пишними і асиметричними. Поєднуйте рослини різних фактур і кольорів. Особливо гарні високі букети, вони візуально додають кімнаті простору.

Думайте не тільки про вазу

Вазою може стати все що завгодно: скляна пляшка або банка, чайна чашка, стопка, келих, консервна банка, коробка, кошик або лійка.

Створити більше повітря в приміщенні допоможе скляний посуд для квітів. Чим лаконічнішою є ваза, тим краще — весняний букет повинен виглядати так, ніби його щойно принесли і квапливо поставили в першу-ліпшу посудину. Прозора ваза не обов’язково потребує додаткового оформлення, головне — вчасно міняти воду. Водночас скло дає більше простору для творчості, відкриваючи погляду не тільки верхню частину букета. Ось кілька варіантів створення квіткових композицій у прозорих ємностях:

Додавайте у воду харчовий барвник і створюйте незвичайні поєднання. З часом фарба може дати додатковий відтінок білим квітам. Все залежить від концентрації речовини у воді.

Найбільш свіжий і яскравий квітковий декор — цитрусові. Половинки лимона або лайма вставляють в букети, а з часточок можна зробити вазу. Вам знадобиться дві скляні ємності: одна побільше, інша поменше. Внутрішні стінки великої вази викладайте цитрусовими часточками. Маленьку наповніть водою, поставте квіти і помістіть її всередину великої вази. Лимони краще викладати у два шари, щоб не було просвітів між часточками.

Дно прозорої вази можна перетворити в акваріум, виклавши його гарними каменями або черепашками. Стежте, щоб вони не надто тиснули на стебла і не заважали квітці поглинати воду. Для таких композицій вибирайте поєднання білого і зеленого відтінків, вони будуть виглядати дуже природно.

Формуйте композиції

Непрозора ваза дозволяє створити всередині конструкцію для формування букета. Обмотуйте стебла тонким дротом, щоб вийшов каркас. У ньому квіти рівномірно розподіляться за вагою і не будуть завалюватися в одну сторону. Не притискайте дріт занадто щільно до стебла, щоб не поранити його.

Для створення пишної композиції у широкій невисокій ємності начебто супниці використовуйте тонкий скотч. Зробіть зверху вази сітку зі смужок скотча. Вона повинна бути достатньо тугою, щоб утримати квіти і покривати весь верх ємності, як кришка. В цю основу буде легко вставити рослини. Починайте з центральних квіток, а потім рухайтеся до краю. Такий букет повинен бути дуже щільним, схожим на пишну клумбу. Квіти можуть звисати, повністю закриваючи вазу.

Пам’ятайте про лайфхаки для збереження кольорів

Не забувайте про правильний догляд за живими квітами. Зрізуйте порожнисте стебло по діагоналі, щоб рослина могла більше пити. Після обрізання квіти потрібно поставити у воду негайно, інакше стебло запечатається. Видаляйте листи з нижньої частини букета — у воді вони будуть розкладатися і стануть джерелом бактерій.

Додавайте у воду спеціальні засоби, які допомагають довше зберігати квіти. Народні рецепти начебто таблетки аспірину, активованого вугілля або пари ложок цукру теж працюють. Тільки майте на увазі, що у кожної квітки можуть бути свої особливості у догляді.

Названі найкрасивіші кімнатні квіти: фото з назвами

Ці кімнатні квіти прикрасять будь-який дім, якщо правильно за ними доглядати.

Кімнатні квіти роблять наш будинок затишнішим і дружелюбнішим. Всі любителі рослин мріють знайти невибагливого і симпатичного зеленого друга. Ми назвали найкрасивіші кімнатні квіти з фото і назвами. Можливо деяких з них ростуть у вас вдома, але ви не знали, як вони називаються.

Каланхое

Симпатичний і невибагливий каланхое має
округлі листочки і багатошарові квітки. Рослина любить розсіяне світло і регулярний полив. Грунт не має пересихати, але і допускати застою води не можна. Зів’ялі квітки каланхое потрібно підрізати, а в період спокою рослину не можна підгодовувати.

Молочай

Молочай – це великий рід квіток, який налічує близько 2000 видів. Серед них є як дикороси, так і декоративні кімнатні квіти. Об’єднує їх наявність їдкого отруйного соку, тому таку квітку не можна вирощувати в будинку з дітьми і тваринами, які можуть випадкого з’їсти листя.

Найблагороднішим і найкрисивішим представником сімейства вважається багаторічний молочай Миля, який круглий рік цвіте дрібним червоним суцвіттями. Висаджують його в грунт для кактусів з додаванням глини. Молочай Миля світлолюбний, не переносить заморозки і часті обприскування. Поливають його нечасто.

Пеларгонія (герань)

Пеларгонії, відомі також як герані, часто підвішуються в горщиках на балконах і на веранді. З травня по жовтень на них з’являються великі пишні суцвіття червоних, білих, помаранчевих і рожевих відтінків. Герань вирощують на сонячному місці і поливають приблизно раз на тиждень. Кожну весну квітку пересаджують в горщик побільше. Якщо рослини вивішують на вулиці, то з жовтня їх треба вкривати від морозів.

Аспарагус

Багаторічний в’юнкий аспарагус з голками замість листя можна помітити майже у всіх будинках. У період цвітіння з’являються маленькі червоні ягоди. Аспарагус важливо регулярно поливати, щоб грунт завжди була злегка вологим. Любить розсіяне сонячне світло, хоча добре переносить і тінь. Гілки рослини потрібно обприскувати з пульверизатора. Аспарагус швидко розростається, тому раз в 2-3 роки рослину пересаджують.

Товстянка (грошове дерево)

Грошове дерево, крассула або товстянка – дуже проста в догляді рослина, популярна у всьому світі. Езотерики вважають, що ці кімнатні квіти приваблюють багатство в будинок. Крассули приживаються в будь-яких умовах і не вимагають рясного поливу. Взимку їх поливають раз на 2 тижні, в інші сезони – раз в тиждень. Переливати не рекомендується, інакше товстянка почне гнити.

Сансев’єра

Вічнозелена сансевієрія – дуже невибаглива рослина, яка очищає повітря і поглинає токсичні для людини речовини. Любить яскраве освітлення, хоча непогано переносить і тінь. Взимку рослину поливають 2 рази на місяць, а з весни по осінь – раз в 10-14 днів. Посуху сансев’єра переносить краще, ніж перезволоження. Пожовкле листя потрібно обрізати.

Примула

Яскрава примула з великими квітками зацвітає ранньою весною і продовжує цвісти до середини літа. У догляді квітка не дуже вибаглива, але не любить спеку і прямі сонячні промені. Комфортна для нього температура становить не більше 20°. Якщо в приміщенні спекотніше – рослину потрібно регулярно обприскувати.

Під час цвітіння кущ поливають 3 рази в тиждень, в інший час – 1 раз в тиждень. Взимку в період спокою примули виставляють в прохолодне, але добре освітлене приміщення.

Хавортія

Хавортія – це багаторічна рослина з довгим м’ясистим листям. Цвіте невеликими блідими квітками рожевого або зеленого відтінку. Квітку рекомендується вирощувати в широкому і неглибокому горщику, щоб вона швидше росла вгору. Влітку рослину вирощують під розсіяним світлом, а на зиму переносять в прохолодне і світле місце. Під час холодів хавортію поливають раз на місяць, а в теплу пору – 1-2 рази на тиждень. Ця культура любить свіже повітря, тому влітку її можна виносити на балкон.

Цикламен

Цикламен – дуже гарний багаторічник з рожевими, червоними або білими квітками, що ростуть вгору. Ця рослина незвична тим, що цвіте взимку, а на літо скидає квітки і листя. Через це недосвідчені квітникарі влітку можуть подумати, що квітка загинула.

Вирощують її під розсіяним світлом і регулярно поливають, але вода не має потрапляти на саме стебло і листя. Влітку у цикламена період спокою – його рідше поливають і ставлять в тінь. Восени квітку переносять в прохолодне місце, щоб вона зацвіла. Якщо цикламен буде зимувати в теплі, то не зацвіте, а знову скине листя.

Вас також можуть зацікавити новини:

Кімнатні квіти: назви і фото з описом

Кімнатні квіти як домашні рослини дуже популярні. Вони привносять в будинок затишок, красу і користь. Прекрасно вписуються в різні сучасні інтер’єри, роблячи їх більш живими і легкими.

У цій статті зібрані й структуровані за різними критеріями найвідоміші і пр
ивабливі рослини для будинку. Що дозволить читачеві визначитися: яка кімнатна рослина відповідає його уподобанням.

Для читання більш докладної статті про вподобану квітку натисніть на назву рослини (підзаголовок).

Самі невибагливі кімнатні квіти

Іноді дуже хочеться створити куточок природи в своїй оселі. Але багато хто залишає цю ідею, оскільки брак часу і бажання здійснювати догляд за рослиною відлякує від такого кроку. У свою чергу, існує величезна кількість кімнатних рослин, які не потребують особливого догляду.

Фікус

Найбільш універсальною домашньою рослиною є фікус. Він представлений великою різноманітністю сортів, видів і форм. Фікуси бувають мініатюрні, що не перевищують 15-20 сантиметрів, а є і такі, які виростають в кілька метрові дерева з квітами і плодами.

Аспідистра

Дуже популярна рослина для офісів, кафе і торгових центрів. Вона настільки невибаглива, що не вимагає ні спеціального освітлення, ні температури. Досить просто не забувати поливати її раз в день.

Алое

Давній мешканець на домашніх підвіконнях. Багаторічна, стійка до посухи рослина, яка в своїх об’ємних листах акумулює вологу і необхідні для своєї життєдіяльності елементи. Крім того алое в домашніх і промислових масштабах використовується для приготування косметичних і лікарських засобів.

Аглаонема

Дуже гарна рослина з яскравим листям (від блідо-зелених до червоних), яка не любить яскравого світла і воліє жити в тіні і при невисокій температурі.

Фуксія

Дуже невибаглива рослина з пурпуровими квітами. Потребує символічного догляду у вигляді поливу. Комфортно себе почуває при температурі в 15-18 градусів Цельсія і в своєму горщику може подорожувати разом з господарем з дому на дачу.

Аспарагус

Красива рослина, яка комфортно себе почуває при будь-якому освітленні і витримує температуру до 12 градусів Цельсія. Аспарагус дуже простий у догляді – полив і не частіше ніж раз на рік пересадка в контейнер побільше.

Бальзамін

Про цю рослину ходять легенди, що вона дуже ніжна, вимагає багато уваги і може захворіти якщо її часто чіпати. Насправді витончений кущ бальзаміну має дуже прості бажання: тінь і вода. Більше цій рослині не потрібно від людини нічого.

В’юнкі кімнатні квіти

Ліани і плющі, які піднімаються по внутрішніх стінах кімнат, створюють нереально красивий ефект. Будинок наповнюється легкістю і свіжістю. За допомогою в’юнких рослин можна створити справжній рай в своїй оселі.

Монстера

Рослина, яка швидко кине повітряне коріння на будь-яку жердину або сітку, і щільно заплете відведене для неї місце величезним листям, незвичайної різьбленої форми.

Цисус

Цисус це декоративна селекційна рослина сімейства виноградних, родом з тропічних островів. Своїми вусиками цисус чіпляється за опори і розповзається по ним. Явна перевага цієї кучерявої рослини в тому, що вона цвіте круглий рік.

Триколірна іпомея

Вулична іпомея однорічна рослина, але ось її домашні види будуть рости в будинку довгі роки. Іпомея володіє дуже великими яскраво зеленими листками і цвіте яскравими квітами.

Восковий плющ Хойя

Якщо прикласти мінімум зусиль по підв’язці і пересадці, то домашню стіну можна обплести дуже ефектним видом плюща. Квіткові парасольки Хойї мають незвичайний вигляд, їх поверхня ідеально глянцева, як ніби кожен листочок був акуратно покритий тонкими шаром воску.

Стефанотіс

Дуже красива і велика ліана, друга назва якої – мадагаскарський жасмин. Стефанотіс радує квітами блідо рожевих і фіолетових відтінків, які випромінюють ніжний аромат, схожий з запахом вуличного жасмину.

Сингоніум

Півтораметрова рослина, яка швидко дереться по опорах. Різні сорти мають різний окрас листя – від кремового до строкатих комбінованих забарвлень. Особливість будь-якого виду сингоніуму є те, що чим старша стає рослина, тим химерніше стає форма її листя.

Діпладенія Мандевілла

Тропічна в’юнка рослина, покрита великими (до 10 см в діаметрі) квітками. Діпладенія прекрасно почуває себе не тільки всередині приміщень, але з її допомогою можна обплести балкони, лоджії, веранди та альтанки.

Кімнатні квіти стійкі до посухи

У добре опалювальних приміщеннях, розташованих з південної сторони, теж хочеться поставити вазони з красивими квітами. А при цьому потрібно їздити у відрядження або поїхати
з сім’єю у відпустку. Є й такі кімнатні рослини, які будуть щасливі, якщо тримати їх в жарі, сухому повітрі і рідко поливати.

Заміокулькас

Заміокулькас напевно найвідоміша домашня рослина. Це і є доларове або грошове дерево. Воно розростається незважаючи ні на які умови, тому йому віддають перевагу не тільки в житлових приміщеннях, але і в офісах.

Каланхое Блоссфельда

Постійно квітуча рослина, якої потрібен мінімум води. Має темно зелене (майже чорне) листя і регулярно обдаровує власників пишним цвітінням.

Сансев’єрія

Рослина родом з посушливих пустельних країв, на кшталт кактусів і сукулентів. Являє собою витягнуті вгору довгі листи, які зібрані в пучок. За що і отримала прізвисько «щучий хвіст».

Солодиця поліподіум папороть багатоніжка

Майже всі види папоротей люблять вологу і для них важливий баланс світла і температури. Багатоніжка є винятком зі свого виду – їй потрібен мінімум води. Свою назву папороть отримав завдяки формі і зовнішньому вигляду відростків для розмноження – вони подовженої форми і покриті волосками, що робить їх схожими з комахами.

Сциндапсус

В’юнка квітка, яка не вибаглива до умов. Їй не страшні посухи, байдужа вона і до заболоченості своєї кореневої системи. Тому сциндапсус не буде “заперечувати” якщо її рясно залити водою раз в пару тижнів.

Пеларгонія

Не дивлячись на те, що ця рослина дуже рясно і пишно цвіте великими квітами, схожими на парасольки, полив пеларгонії потрібен рідкісний і мінімальний.

Кімнатний плющ

Як правило, в’юнкі рослини дуже люблять вологу і коли їх обприскують з розпилювача. А ось кімнатний плющ до води і світла практично байдужий. Йому досить просто тепла і рідкісного поливу.

Кімнатні квіти які цвітуть круглий рік

Для любителів квітів, підійдуть види кімнатних рослин, які цвітуть цілий рік.

Абутилон

Цю квітку ще називають “домашнім кленом”. Вона має таку ж форму листя, як і вуличні кленові дерева. При правильному догляді (теплі, вологості, освітлення і підгодівлі) ця квітка буде радувати квітами на постійній основі.

Амариліс

Одна з найкрасивіших домашніх рослин. При дотриманні нехитрих правил по догляду, її красиві, великі квіти на високих стеблах будуть радувати її власника довгі місяці.

Бегонія

Якщо температура в приміщенні не падає нижче 15 градусів за Цельсієм, дотримуються світловий, поживний режими, і рослині достатньо вологи, то бегонія буде цвісти не перестаючи.

Гібіскус

Ця рослина широко відома під назвою “китайська троянда”. Чагарник, всипаний великими квітами всіляких забарвлень, при належному догляді і поливі буде цілий рік прикрашати будинок.

Антуріум

Ще одна постійно квітуча рослина з великим листям у формі сердець – це антуріум. Квітка потребує поливу, плюсових температур і добрива.

Герань (Журавець)

Одна з найпопулярніших рослин з незапам’ятних часів. Абсолютно не примхлива в догляді і продовжує цвітіння навіть при температурі в 8 градусів. Її специфічний аромат є репелентом для багатьох комах, зокрема відлякує комарів і тарганів.

Колерія

Круглий рік викидає квіти у формі дзвіночків. Крім вологого повітря, колерія інших вимог до догляду не висуває.

Бальзамін

Рослина – самітник, яка не любить компанію інших домашніх квітів. Якщо горщику з бальзаміном виділити індивідуальне місце в кутку або на столі, то його квіти будуть постійно розпускатися навіть при світлі ламп.

Кімнатні квіти для ванної

Сучасні ванні кімнати дизайнери люблять оснащувати живими рослинами. Таке рішення робить ванну кімнату райським оазисом, де хочеться розслабитися. І не дивлячись на те, що умови в ванних кімнатах досить специфічні, існує кілька видів рослин які прекрасно існують в таких приміщеннях.

Драцена Сандера

Через свою форму пагонів драцену в побуті прозвали домашнім бамбуком. Ця рослина дуже швидко росте, навіть в звичайному скляному посуді.

Орхідея

Багато хто вважає, що орхідея вимагає багато догляду і турботи. Однак в дикій природі тропіків – це рослина, яка паразитує на стволах інших дерев і для виживання цієї квітки потрібна тільки підвищена вологість. Тому, такі сорти орхідей як пафіопеділум або фаленопсіс відчуватимуть себе в ванній кімнаті як вдома на тропічному острові.

Філодендрон

Рослина,
яка живе в підвісному кашпо і при дуже високому рівні вологості. Тому, підвісні контейнери з цими квітами, розміщені у вологому приміщенні дуже швидко розростаються і звисають красивими гронами.

Калатея

Рослина, яка готова жити в стовідсоткової вологості і практично не потребує сонячного світла. Має велике яскраво зелене листя, яке чудово вписується в дизайн ванних кімнат.

Нефролепіс

Нефролепіс один з представників папоротей. Тому дуже любить перебувати у вологій атмосфері. Але ця рослина потребує і сонячного світла, тому підійде для ванних кімнат, де є вікно.

Хлорофітум

Дуже невибаглива рослина в частині світла, але дуже любить вологість. Тому для ванної кімнати є ідеальним варіантом.

Кімнатні квіти для дітей

Маленькі діти тонко відчувають природу і тягнуться до неї. Тому в їхній кімнаті варто розмістити живу рослину, яку вони зможуть вивчати, і за якою їм буде цікаво доглядати. Але ця квітка має бути нешкідливою, а ще краще корисною для дитини.

Лимонне дерево

Декоративний лимон прекрасне рішення для дитячої кімнати. Деревце проходить весь цикл: від цвітіння до маленьких плодів, що викличе захват у будь-якого юного натураліста. Крім того, листя виділяють ефірні масла, які дуже корисні для дихання і дезінфікують повітря.

Фіалка

Мініатюрна і не вибаглива фіалка може відмінно вписатися в інтер’єр дитячої кімнати. У неї оксамитові листя і маленькі красиві квіточки, які дитина може використовувати в творчості і навіть прикрашати кулінарні шедеври.

Традесканція

Рослина з гарними різнокольоровими листками дуже радує дітей. Крім того, ця рослина настільки не шкідлива, що її навіть вживають в їжу.

Кипарисовик

Дуже хороший варіант для дитячої кімнати. Кипарисовик має антисептичні та репелентні властивості. А вигляд мініатюрної м’якої ялинки дуже приваблює малюків.

Пеперомія

Пеперомія також володіє антибактеріальними властивостями і її листя містить фітонциди, що вбивають грибки і цвіль. Багато педіатрів рекомендують тримати цю рослину, якщо у дитини слабкий імунітет, або вона страждає легеневими захворюваннями.

Декабрист

Яскрава рослина, які діти люблять за строкате листя і химерні форми.

Спатифілум

Популярний мешканець дитячих кімнат, що володіє багатьма корисними властивостями, одним з яких є зволоження повітря. Дуже простий в догляді і безпечний.