Піря на крилах
Презентація “Леся Українка “На крилах пісень”.
Жанр: поезія. Написана 1890-ті роки. Надихнула Лесю Українку на створення цієї книги зустріч з письменником під час її подорожі до Відня. Дивлячись на арт малюнок назвіть цю видатну постать. Вийшла друком у Львові на початку 1893 р. У виданні збірки брав безпосередню участь І. Франко (йому надсилала Леся Українка частинами рукопис збірки).
69 поезій і три поеми. Будова Більшість творів цієї книги об’єднані в окремі 6 циклів -“Сім струн”,”Зоряне небо”, “Сльози-перли”, “Подорож до моря”, “Кримські спогади”, “В дитячому крузі”, які умовно можна розділити на дві частини: перша — об’єднані у вірші окремі поезії, друга — ліричні поеми і окремі цикли. 30 поезій поза циклами.
Збірка «На крилах пісень» починається циклом «Сім струн», який Леся Українка присвятила своєму гарному другові — публіцисту і письменнику М. Драгоманову.
Збірка «На крилах пісень» максимально насичена відчуттям національного, українського. Нагадує великий музичний твір, який втілив в собі гармонійне поєднання поезії і музики. Саме це притаманне усій подальшій творчості Лесі Українки. Стихія музики, яку талановита письменниця поєднала з поезією, збагатила українську літературу, адже це насправді неповторна гама звуків і кольорів навколишнього світу.
Рецензія на книгу Осипа Маковея, який правильно визначив провідні мотиви творчості поетеси: «…Перший – то сумовитий погляд авторки на своє життя і долю; другий – то культ природи; а третій – то культ України і світове горе».
Що робити, якщо у папуги випадають пір`я
Власник папуги рано чи пізно стикається з ситуацією, коли у вихованця починають випадати пір`я.
Це може відбуватися як з природних причин, так і з-за проблем зі здоров`ям.
Ми допоможемо вам розібратися з тим, чому ваш пернатий вихованець линяє і чи можливо линьку запобігти.
Випадають пір`я у папуги: чому і що робити
Щоб птиці допомогти при випаданні пір`я, необхідно розібратися в причинах цієї проблеми. Ми розглянемо 8 з них, серед яких природна линька, стрес, несприятлива екологічна ситуація, незадовільні умови утримання, вірусні, бактеріальні, паразитарні захворювання. Якщо ви не зможете самостійно встановити причину, слід показати птицю ветеринара. Як правило, облисіння папуг спостерігається на грудях і задньої частини.
Чи знаєте ви? Найстаріший папуга в світі, який потрапив на сторінки Книги рекордів Гіннесса, – представник породи інка на прізвисько Кукі. Він жив в Чикаго і помер в 2016 році у віці 82 років.
природна линька
Природна линька характерна для всіх пернатих. В ході неї старі пера змінюються на нові. У папуг вона відбувається двічі на рік. Однак якщо ви правильно доглядаєте за птахом і створили для неї все оптимальні умови, то природна линька проходить практично непомітно.
Спочатку віддаляється пушок, а потім випадають пір`я. Тривалість цього процесу триває близько місяця. Якщо птах добре себе почуває, то в її поведінці не відбувається істотних змін – вона все так само літає і спокійно себе веде.
Перша линька, яка відбувається в 3-4-місячному віці, називається ювенальної і триває довше, ніж всі наступні, – близько 2 місяців. Під час цього папуга може погано себе почувати, виглядати пригноблених, а пір`я і пух випадають у великій кількості. Період природної линьки вихованцеві потрібно буде допомагати пережити, поповнивши його раціон додатково вітамінами і мінералами, білковою їжею і створивши необхідний вологісний режим в приміщенні, де він міститься. Такі дії дозволять істотно скоротити тривалість поновлення пір`я.
Шокова линька (стрес у папуги)
Стрес – ще одна часта причина рясного випадання пір`я і поганого самопочуття папугу. Шокова линька відбувається раптово і характеризується тим, що пір`я випадають клаптями, в результаті чого тулуб покривається добре помітними лисинами.
При вирощуванні папуг, вам важливо знати, що робити: якщо папуги кусаються, якщо папугу нудить, якщо папуга отруївся, якщо скрипить дзьобом, якщо папуга чхає, якщо папуги б`ються, якщо папуга постійно кричить.
Стрес може виникати з багатьох причин:
- через зміну місця проживання, обстановки або господарів;
- тривало триває шуму, наприклад, в ході ремонту;
- появи в будинку інших вихованців, дітей;
- переляку;
- напруженої ситуації в сім`ї господаря;
- самотності.
важливо! Джерелом стресу і депресії папуги може бути неправильне освітлення. Щоб птах норма
льно себе почувала, в теплу пору року вона повинна отримувати сонячні ванни, в холодну – для неї слід встановити спеціальну лампу, світло якої наближений до природного освітлення, з невеликою кількістю ультрафіолетових променів.
Французька линька
Такий вид линьки є найбільш небезпечним для птиці. Французька линька проявляється на хвості і крилах. При цьому пір`я НЕ оновлюються – нові повільно ростуть, виростають короткими і недорозвиненими, чи не з`являються зовсім.
Птах починає літати або перестає літати зовсім. При цьому видно, що випадають не старі, уже віджили своє пір`я, а молоді. Про це свідчать залишки крові на стрижнях.
Причинами такої линьки можуть бути надлишок вітаміну А або дефіцит вітамінів К і Е. На жаль, ця проблема лікуванню не піддається.
авітаміноз
Нестача вітамінів і одноманітний раціон також можуть спровокувати облисіння. Якщо ви впевнені, що ваш птах здорова, і знаєте, що не дуже відповідально ставилися до складання її меню, то слід щодня поповнювати годівницю яблуком, морквою, яєчним білком, полівітамінними комплексами.
алергічні реакції
Алергічні реакції можуть спостерігатися в тому випадку, коли ви зробили перехід від одного корму до іншого, встановили жердинці з іншої деревини або матеріалу, змінили наповнювач. Алергія також нерідко призводить до випадання пір`я.
Якщо ви недавно щось замінили в клітці або в меню птиці, спробуйте повернути все до колишніх параметрам. Можливо, саме зміни стали причиною облисіння. По-іншому встановити алергію не вдасться.
Поразка паразитами (кліщі, грибки)
Поразка паразитами характеризується не тільки обласному, а й такими симптомами, як виразки, лущення, корости на шкірі. Нерідко можна помітити на тілі птаха кров, дрібні отвори.
Оскільки зазвичай присутність паразитів супроводжується свербінням або болем, папуга поводиться неспокійно, часто чіпає пір`я дзьобом, вискубує їх, свербить лапами.
При виявленні лущення на тілі на тлі випадання пір`я слід звернутися до ветеринарної клініки, де дадуть необхідний аналіз, щоб встановити присутність грибкової інфекції і призначити грамотне лікування сучасними протигрибковими засобами.
Якщо на тілі помічені маленькі крапельки крові, укуси і дрібні комахи, то, швидше за все, це кліщі. Щоб їх виявити, на дно клітки кладуть білий аркуш, а потім через деякий час уважно розглядають, що на нього впало.
Позбавлення від кліщів також проводиться після рекомендацій ветлікаря. Зазвичай лікування полягає у використанні спеціальних спреїв і вичісування. Клітка підлягає обов`язковій дезінфекції.
гормональний дисбаланс
Порушення в гормональній системі часто відбувається у папуг, які живуть на самоті і нудьгують. Від нудьги вони починають щипати на своєму тілі пір`я.
У такій ситуації допомогти можна двома способами:
- придбати вашому вихованцеві одного або другу половинку;
- давати спеціальні препарати, які порекомендують у ветеринарній клініці.
Погані умови утримання
Досить часто в випаданні пір`я у вихованця винні господарі, які належним чином про нього не дбають і ігнорують рекомендації за умовами утримання.
До незадовільним умовами можна віднести недотримання рад за мінімальною площі розміщення однієї особини і, як результат, перенаселення клітини або підбір для птиці занадто маленького будиночка.
До несприятливих умов також відносяться:
- пересушене повітря, якщо, наприклад, житло птиці розташоване поблизу батареї або опалювального приладу;
- неправильне освітлення – папуг можна утримувати під лампами денного освітлення і мерехтливим світлом.
Щоб уникнути проблеми випадіння пір`я, слід ознайомитися з інформацією про зміст представників породи вашого вихованця і спробувати привести їх у норму.
важливо! Утримувати папуг рекомендується при температурі повітря 18-22 градуси, вологості – 50-70%.
Профілактика випадання пір`я
Щоб не допустити неприродной линьки, слід дотримуватися певних профілактичних заходів:
- Годувати папуги збалансовано, з включенням кормів і продуктів з необхідними для його нормального розвитку і життєдіяльності вітамінами і мінералами – фруктами, овочами, курячим білком, придбаними вітамінно-мінеральними добавками.
- Створити оптимальні умови для проживання вихованця – підібрати правильну за розмірами клітку, підтримувати в приміщенні необхідну температуру і вологість, виробляти регулярні прибирання та дезінфекції.
- Оберігати птицю від стресів – захистити від шуму, контактів з іншими тваринами, неприємних запахів, диму і т. П.
- Не допускати нудьги і почуття самотності. По можливості придбати одного або пару. Якщо такого бажання немає, то приділяти вихованцеві більше уваги, грати з ним, розмовляти, дресирувати.
Чи знаєте ви? Рекордсменом в категорії словникового запасу є хвилястий папуга на прізвисько Пак. Він знав 1728 слів, що на 700 слів більше, ніж попередній рекордсмен жако по імені Прадл. Його рекорд був офіційно зареєстрований представниками Книги рекордів Гіннесса в 1994 році.
Важливо встановити причину облисіння і спробувати її усунути або провести своєчасне лікування, призначене ветеринарним лікарем.
Метелик Патрік: На крилах мрії
Дивитися мультфільм Метелик Патрік: На крилах мрії в HD якості безкоштовно
Про що мультфільм “Метелик Патрік: На крилах мрії”:
Непосидючий метелик був би радий пурхати квітковими долинами, вивчати неймовірні землі і луки, насолоджуватися щастям вільного польоту. Допитливий малюк з подивом оглядає околиці, обожнює розпитувати родичів про дивовижні краї, де їм вдалося побувати. Малюк готовий миттєво злетіти вгору, але надзвичайні зусилля не допомагають досягти мети. Однокрилому бідоласі не вдається зробити прорив і навчитися витати в повітрі. Суттєва вада викликає тугу у Патріка, здається йому вселенською несправедливістю, адже навколо стільки незабутніх відкриттів та вражень, які йому не доведеться пізнати. Дотепний метелик Дженніфер ніби спеціально дражнить сусіда, описуючи побачені гарні краєвиди. Раптом домосида осяює незвичайна думка, здатна дуже допомогти у вирішенні задуманої справи. Мрійник підозрює, що йому вдасться поринути в романтику пригод, якщо вірні друзі стануть його опорою, зможуть пронести на великі відстані за допомогою дрібних хитрощів. Використовуючи всі доступні ресурси, невгамовний фантазер має намір літати.