Помідори бичаче серце опис

Опис томата бичаче серце: врожайність, призначення використання

Мені здається, що ці помідори були завжди. Вони, як літо – червоні, гарячі, запашні. Спочатку ми їх їли, захлинаючись від захвату, в селищі Камизяк, що у Волгоградській області, потім чекали посилок з зеленими плодами від родичів з Астрахані, і кожен день перевіряли, встигли ці величезні, що пахнуть влітку, помідори, так несхожі на наші, підмосковні!

  • характеристики томата
    • опис рослини
    • опис плодів
    • напрямок використання
    • вирощування томата
    • Робота з насіннєвим матеріалом
    • Посів насіння на розсаду
    • Догляд за розсадою
    • посадка розсади
    • Тамара Петрівна, Білорусь, пенсіонерка
    • Єлизавета, Псковська область
    • Світлана, Уфа

    Коли побачила в садівничому магазині знайомі фотографії тих помідорів, з дитинства, навіть не повірила – невже і у нас можливо це чудо ?! Виявилося – так! І найулюбленіший сорт томатів – Волове серце – ми тепер вирощуємо і в нашому, зовсім «непомідорном» кліматі.

    Хай живуть російські селекціонери!

    Він не для великомасштабного товарного виробництва, його місце на городах і дачних ділянках.

    Бичаче серце належить до пізньостиглі сортам. Від сходів до першого врожаю повинно пройти 120-130 днів.

    Середня врожайність – 4 кг з 1 кв.м, максимальна – до 10 кг з 1 кв.м.

    характеристики томата

    опис рослини

    Бичаче серце – томат детермінантного типу. Його висота від 100 до 120 см, в теплицях виростає до 170 см. Рослина потрібно підв`язувати, пасинкувати і формувати в один-два стебла. Перше суцвіття розташовується над 8 листом, подальші зав`язуються через междоузлие. Всього на кущі може формуватися до 8 плодових кистей, в кожній з яких зав`язується до 5 плодів.

    опис плодів

    Бичаче серце – це великоплідний томат. Середня маса плодів від 110 до 220 г. У сорту плоди у вигляді серця з гладкою поверхнею, злегка ребристі. Середина м`ясиста, число насіннєвих камер більше чотирьох. М`якоть НЕ водяниста, соковита, без грубих волокон.

    напрямок використання

    Сорт розрахований на особисте споживання. Смакові якості плодів оцінюються як відмінні. Це робить споживання помідорів у свіжому вигляді (головним чином в салатах) основним напрямком. З них можна приготувати густі соуси, консервовані салати. Непридатні для виготовлення соку і цільноплідного консервування.

    Лежкость низька, зберігаються протягом 10-15 днів.

    вирощування томата

    Вирощування пізньостиглої сорти шляхом посіву насіння у відкритий грунт – це ризикований варіант навіть в південних районах. Тому розглянемо тільки рассадний метод з вирощуванням в незахищеному грунті.

    Укорінення саджанців в середній смузі виконується після припинення нічних заморозків (кінець травня-1 декада червня). Вік розсади пізньостиглої сорти на момент висадки в грунт повинен складати 60 діб. Ще 10 днів потрібно для підготовки і пророщування насіння.

    В результаті приблизний графік такий:

    • 21 березня – початок пророщування насіння;
    • 26 березня – посів насіння;
    • 1 квітня -перші сходи;
    • 1 червня – укорінення розсади в грунт;
    • перша половина серпня -перші дозрілі плоди.

    Висаджувати розсаду під тимчасові плівкові укриття проводиться в середині травня, все терміни переносяться на два тижні раніше.

    У теплицях саджанці укорінюються на початку травня, всі процедури проводяться на місяць раніше початкового графіка.

    Робота з насіннєвим матеріалом

    Насіння томатів можуть бути заражені вірусами і спорами грибкових хвороб. Їх дезінфекція проводиться в блідо-рожевому розчині марганцівки протягом 15-20 хвилин, потім насіння промиваються водою.

    Потім слід пророщування. Воно потрібне для:

    У контейнер укладають вологу тканину, на якій і розкладають насіння. Після цього контейнер закривають кришкою і поміщають в тепле місце (26-28 0С).

    Пророщування завершують, коли корінці по довжині зрівняються з насінням. Для цього потрібно 4-5 днів. Тепер їх можна посадити в грунт.

    Посів насіння на розсаду

    Для посіву насіння можна використовувати будь-який наявний у продажу грунт. Своя городня грунт, приготовлена ​​з осені, повинна бути знезаражена. Це роблять, заздалегідь проливаючи її розчином марганцівки, після чого підсушують.

    Про підгодівлі рослин необхідно подбати вже на цій стадії. Для росту і розвитку їм необхідні три головні елементи: азот, фосфор і калій. Ці мінеральні добрива містяться в комплексах повного складу NPK, яким і заправляють субстрат з розрахунку столова ложка підгодівлі на відро грунту.

    Щоб уникнути стресу саджанців, кількість пікіровок зводять до мінімуму. Для цього насіння сіють відразу в окремі ємності. Грунт трохи ущільнюють, поміщають насіннячко, зверху засипають пухкою землею шаром не більше 0,5 – 1 см. Залежно від температури сходи з`являться через 3-6 днів.

    Догляд за розсадою

    Тут основна турбота – це регулярний полив. Його необхідно проводити, як тільки підсохне верхній шар грунту. Надмірне зволоження грунту може спровокувати загнивання коренів.

    Щоб молоді пагони, що тягнуться до світла, що не викривлялися, їх треба періодично відвертати від світла.

    Пасльонові, до яких відносяться і томати, починають відрощувати нові коріння від стебла, якщо він виявиться в землі. Можна збільшити розміри кореневої системи у розсади томатів, роблячи перевалку саджанців в контейнери більшого обсягу з одночасним заглибленням стебла до нижніх листочків.

    Цю процедуру з розсадою треба провести як мінімум один раз, що одночасно дозволить вирішити проблему з її переростанням. Якщо при посіві стаканчики заповнити грунтом наполовину, то згодом можна зробити присипку грунтом без пересадки.

    посадка розсади

    Розміри кущів Бичачого серця вимагають згущене не більше 4 рослин на квадратний метр. Схеми посадки в залежності від формату грядки
    можуть бути такими: 50х50, 40х60 або 35х70 см.

    Якщо саджанці на момент укорінення надмірно витягнулися, їх можна садити похило (лежачи), щоб корінь не дуже заглиблювати.

    Перед посадкою в лунку вноситься чайна ложка NPK-добрива і перемішується з землею. Відразу ж готуються опори для підв`язки рослин.

    Догляд за рослинами

    • прополка;
    • розпушування грунту;
    • полив;
    • підгортання;
    • мульчування.

    Для отримання максимального врожаю рослини необхідно формувати в одне стебло і видаляти пасинки.

    За період проводять 3 підживлення, останню – через місяць після посадки. При цьому з мінерального комплексу повинен бути виключений азот.

    профілактика захворювань

    У Бичачого серця слабка стійкість до хвороб, що характерно для більшості сортів (НЕ гібридів). Особливо цей томат вразливий для фітофтори. Уражені цією недугою рослини необхідно видаляти і знищувати, а решта обробляти фунгіцидами.

    На початковій стадії епідемії і при несприятливих погодних умовах треба проводити профілактичну обробку посадок Фітоспорін.

    Різновиди Бичачого серця

    Переваги цього сорту і його популярність привели до його подальшого розвитку. Були створені 10 варіантів з такою ж назвою. Перерахуємо їх. Бичаче серце: золоте F1, компакт, кремове, малинове, помаранчеве, персикове, рожеве, чорне, шоколадне, бурштинове. Ці різновиди відрізняються за типом рослин, термінів дозрівання, формою і кольором плода. Серед них є навіть гібрид. Правильніше їх вважати різними сортами.

    Достоїнства і недоліки

    Сильні якості сорту Волове серце:

    • відмінний смак,
    • м`ясиста консистенція плода,
    • одночасне цвітіння і зав`язування плодів.
    • слабкий імунітет,
    • вимагає підв`язки та пасинкування,
    • невеликі (2-3 тижні) терміни зберігання.

    Відгуки

    Тамара Петрівна, Білорусь, пенсіонерка

    Бичаче серце – був, є і завжди буде на моєму городі! Цей сорт перевірений часом, ні разу не залишив без смачних м`ясистих плодів. Справжній сеньйор-помідор! М`ясистий, без грубих волокон. Урожай встигає дружно, з`їсти відразу не вдається, тому заготовляємо густий кетчуп – в сто разів смачніше будь-якого покупного. Рекомендую не забувати про це старому надійному другу.

    Єлизавета, Псковська область

    Про сорт Волове серце чула давно, але завжди вважала його невідповідним для нашого клімату. У минулому році зважилася посадити кілька кущиків в теплицю. Роботи, звичайно, з ним багато – підв`язувати, пасинкувати, обприскувати від болячок. Зате коли помідори пішли – це було свято! Садіть, що не пожалеете- головна нагорода від цього сорту – це його смак!

    Світлана, Уфа

    Хочу розповісти про сорт Волове серце, я його ще у бабусі їла. Помідори величезні, солодкі, достигають відразу все. Спочатку розгубилася – ціле відро набрала з 2 кущів. Але потім переспілі заморозили, стиглі порізали в салат, зелені поклали на підвіконня. Краще сорти для салату не знаю! Взимку в піцу кладу, смачніше, ніж в Італії виходить!

    висновок

    1. Пізньостиглий, з терміном дозрівання 120-130 днів з моменту посадки.
    2. Урожайність сорту:

      – середня – 4 кг з 1 кв.м;

      – максимальна – 10 кг з 1 кв.м.
    3. Призначення – салатну, але дуже смачний в замороженому і в`ялена вигляді, в кетчупу і консервованих салатах.
    4. Смак – чудовий, 5 балів з 5 по укладенню офіційних дегустаторів.

    «Над друга старого нема двох» – це про сорт Волове серце. Воістину народний сорт, який потрапив до Держреєстру з наших городів! І ті, хто спробував його один раз, уже ні на що інше його не проміняє. І це об`єктивно!

    Сорт томатів “Бичаче серце”: опис, характеристика і особливості вирощування. Одні з найкращих помідорів

    Старожил томатного світу, найзагадковіший сорт помідорів із заплутаною історією, але улюблений у більшості городників за свої великі, красиві плоди – все це про сорт “Бичаче серце”. Інформація про походження цього сорту суперечлива – невідомо достеменно, чи він потрапив до нас з Італії, чи цей сорт був відомий ще у першій половині XX століття. Хай там як, але його вирощували ще наші бабусі та дідусі. Про такий сорт томату знає напевно кожен, практично кожен городник хоч раз у житті його садив і, попри різні відгуки про те, що сорт примхливий у розсаді.

    Сорт томатів “Бичаче серце”

    Бичаче серце – невибагливий томат, стійкий до різних хвороб і врожайний навіть холодного дощового літа. Особливістю сучасного сорту є той факт, що раніше з куща томату можна було зібрати не більше 3-4 кг плодів. Тепер при грамотному догляді кущі легко видають до 10 кг – і це не межа. З часом покращилися й інші характеристики цього сорту. Наприклад, стійкість до негоди, до різних хвороб. Крім того, збільшилась і тривалість плодоношення.

    Іншою особливістю томатів є їхнє забарвлення. Колірна гама просто вражає уяву – від класичних червоних та рожевих сердець, до найкрасивіших шоколадних. Різноманітність версій походження цього сорту хоч і не дає точної відповіді, але здебільшого підтверджує один незаперечний факт – це неймовірний смак помідорів та якість м’якоті.

    Що відомо про сорт томатів бичаче серце

    Деякі джерела стверджують, що цей сорт проблемний, примхливий, вимагає серйозного догляду, з посередньою врожайністю, а виростити його взагалі складно не тільки початківцям, але і досвідченим городникам. Однак ті самі досвідчені городники не згодні з таким твердженням. Так, складнощі можуть виникнути під час вирощування будь-якого сорту. Якщо з порушеннями агротехніки рослини можна впоратися самостійно, то в несприятливе літо багато сортів “капризують” та вимагають до себе підвищеної уваги.