Скільки коштує 1 кг міді у 2023 році

Ціни на кольоровий метал у грудні. Скільки коштує здати мідь в Україні

Мідь є вкрай важливим матеріалом для людства завдяки своїм унікальним характеристикам і широкому спектру застосувань. Цей кольоровий метал знаходить застосування у різних галузях, таких як електроніка, будівництво, медицина, автомобільна промисловість та багато інших. Переробка міді не тільки допомагає зменшити негативний вплив на навколишнє середовище, а й може стати додатковим джерелом доходу.

Новини.LIVE розповідають, скільки коштує 1 кг брухту міді в Україні у грудні.

Цікаві факти про мідь

Історія використання міді налічує багато століть. Цей метал є одним із найдавніших, який людство стало застосовувати. Приблизно в IV тисячолітті до нашої ери люди освоїли створення інструментів та предметів побуту з міді та бронзи, що замінили кам’яні інструменти.

У промисловості мідь посідає третє місце за популярністю після заліза та алюмінію. Цей метал знаходить застосування в різних областях, таких як електропроводка (становлячи 60 відсотків загального обсягу використання міді), сантехніка, електроніка, будівництво, виготовлення посуду та монет тощо.

Мідь легко утворює сплави з різними металами. Двома відомими прикладами таких сплавів є латунь (що складається з міді та цинку) та бронза (мідь та олово). Проте слід зазначити, що є безліч інших сплавів, які включають цей метал.

Мідь сама по собі є відносно безпечним металом, проте процес її видобутку може серйозно нашкодити довкіллю. При видобуванні міді можуть виділятися різні забруднюючі речовини, такі як ртуть, миш’як, цинк і свинець, які становлять потенційну загрозу здоров’ю людей і тварин. Прикладом негативного впливу видобутку міді на довкілля є озеро Берклі-Піт США. Це озеро утворилося на місці закритого кар’єру, де раніше проводився видобуток міді. Води озера настільки токсичні, що вони становлять небезпеку для птахів, які сідають на нього, і можуть навіть призвести до їх загибелі.

Мідь часто включається до складу ювелірних сплавів для збільшення їхньої міцності. Золото, за своєю природою, занадто м’який матеріал для виготовлення прикрас, схильних до природного зносу. Додавання міді надає золотим виробам додаткової твердості та захисту від подряпин. Крім того, завдяки міді золото може бути різних відтінків. Чим більше міді в у виробі, тим темнішим і червонуватим стає золото.

Як правильно здавати мідь

Як згадувалося раніше, мідь є цінним металом, що широко використовується в різних галузях промисловості. Вартість міді на пунктах прийому вторинної сировини може істотно змінюватись залежно від її стану, домішок, форми матеріалу, а також залежно від конкретного пункту прийому.

Щоб отримати максимальний прибуток здачі мідного брухту, рекомендується ретельно очистити мідні вироби від сторонніх матеріалів та інших металів. Брухт, що містить значну кількість міді, такий як прокатна мідь, має найвищу вартість і оцінюється дорожче.

У пунктах прийому із задоволенням приймають кабелі, обмотки двигунів та трансформаторів, сантехнічне обладнання з мідних сплавів, мідні труби та резервуари кондиціонерів, а також теплообмінники з мідними трубками. Втім, мідні кабелі, що зазнали сильного окислення після видалення ізоляції шляхом спалювання, матимуть меншу вартість.

Ціни на брухт міді в Україні у грудні

Середні ціни за областями України за 1 кг міді станом на 28 грудня, згідно з оголошеннями приймальних пунктів, а також залежно від виду і стану металобрухту:

Київська область — від 230 до 260 грн;

Вінницька область — від 190 до 215 грн;

Дніпропетровська область — від 210 до 245 грн;

Житомирська область — від 160 до 180 грн;

Закарпатська область — від 160 до 180 грн;

Запорізька область — від 215 до 235 грн;

Івано-Франківська область — від 180 до 200 грн;

Кіровоградська область — від 200 до 215 грн;

Львівська область — від 175 до 200 грн;

Миколаївська область — від 200 до 245 грн;

Одеська область — від 220 до 250 грн;

Полтавська область — від 190 до 220 грн;

Сумська область — від 180 до 200 грн;

Тернопільська область — від 160 до 185 грн;

Харківська область — від 220 до 260 грн;

Хмельницька область — від 190 до 220 грн;

Черкаська область — від 145 до 180 грн;

Чернівецька область — від 150 до 190 грн;

Чернігівська область — від 190 до 215 грн.

Нагадаємо, ми розповідали, скільки коштує брухт алюмінію в Україні у грудні. Цей метал можна знайти майже всюди в побуті: від посуду до техніки та меблів. У цей непростий для кожног
о українця час здавання металу може бути непоганим додатковим джерелом доходу.

Ще ми розповідали, скільки коштує брухт бронзи та нержавіючої сталі в Україні. Це досить дорогі метали, які також можна здати. Також ми зібрали ціни на платину в Україні. Це рідкісний і дорогоцінний метал, що відіграє важливу роль в історії людства.

Крім того, ми писали про ціни на чермет, латунь та золото в Україні. Здавання брухту в переробку є важливим та відповідальним кроком.

Ціни на кольорові метали в Україні — скільки коштує 1 кг міді у листопаді

Мідь — це один із найважливіших металів у світі. Вона використовується в різних галузях промисловості, від електроніки до будівництва. Переробка міді є важливим напрямом економіки та екології. Вона дозволяє значно заощадити природні ресурси. Так, для виробництва однієї тонни міді із руди потрібно в 5-10 разів більше енергії, ніж для переробки вторинної сировини.

Новини.LIVE розповідають, скільки коштує здати 1 кг міді в Україні у листопаді.

Цікаві факти про мідь

В організмі дорослої людини міститься від 14 до 21 мг міді на кг. Мідь — це мікроелемент, який міститься в м’язах, печінці та кістках. Продукти, багаті на цей мікроелемент, включають броколі, мигдаль, шоколад, соєві боби, часник, горох, морепродукти та продукти з цільної пшениці.

Мідь відігравала невід’ємну роль у повсякденній косметиці єгиптян, які не лише використовували мідь для створення інструментів особистої гігієни, таких як бритви та дзеркала, але також використовували сполуки міді, малахіт та азурит для створення яскравого зеленого та синього макіяжу очей.

Вчені, що були піонерами в галузі електрики, значною мірою покладалися на мідь як передавач через її високі властивості провідності.

Статуя Свободи покрита 80 тоннами зеленої яр-медянки (зелений колір, що утворюється при контакті міді з водою та повітрям) завтовшки всього 0,12 міліметра. Спочатку статуя була мідного кольору і стала зеленою лише у 1920 році, через 34 роки після побудови.

IBM та інші компанії використовують мідь замість алюмінію у найпотужніших комп’ютерних чипах, які вони виробляють. Завдяки чудовій електропровідності міді ця технологія дозволяє значно зменшити довжину та ширину провідникових каналів. Результатом є набагато вища швидкість роботи та більша інтеграція схем — на одному кристалі можна запакувати 400 мільйонів транзисторів.

Мідні сплави використовувалися навіть у найдавніших музичних інструментах. Бронзові цимбали з’явилися в Ассирії понад три тисячоліття назад. Китайці створювали труби з мідних сплавів і бронзові куранти дві тисячі років тому. Першим трубам із мідних сплавів на Заході, створеним греками та римлянами, також близько двох тисяч років.

Як правильно здавати мідь у пункти приймання металобрухту

Мідь є досить дорогим металом і, як зазначалося раніше, широко застосовується у різних галузях. Ціни на мідь у пунктах прийому металобрухту можуть змінюватись з кількох причин. Насамперед на ціну впливає якість металу: наявність домішок, ступінь окислення та загальний стан брухту.

Для максимізації прибутку при здаванні брухту міді корисно виконати кілька простих кроків. Наприклад, доцільно позбавитися інших матеріалів і металів, які можуть бути присутніми в брухті.

Якщо у вас є мідні дроти, їх можна здавати разом із ізоляцією. Однак слід пам’ятати, що ізоляція підвищує вагу і може знизити загальну вартість металу. Деякі люди намагаються видалити ізоляцію, спалюючи її у вогні, але це може вплинути на якість міді. Обпалена мідь із сильним окисленням може мати меншу вартість.

Пункти прийому готові приймати різні форми міді, такі як кабелі, обмотки від мідних двигунів, сантехнічне обладнання, мідні труби та багато іншого. Дослідження показують, що зазвичай вигідніше здавати великі обсяги міді відразу — це може забезпечити більш вигідні умови в пунктах прийому.

Ціни на брухт міді в Україні у листопаді

Середні ціни за областями України за 1 кг міді, згідно з оголошеннями приймальних пунктів, а також залежно від виду і стану металобрухту:

Київська область — від 240 до 260 грн;

Вінницька область — від 190 до 200 грн;

Дніпропетровська область — від 220 до 230 грн;

Житомирська область — від 140 до 180 грн;

Закарпатська область — від 130 до 150 грн;

Запорізька область — від 200 до 240 грн;

Івано-Франківська область — від 175 до 200 грн;

Кіровоградська область — від 170 до 195 грн;

Львівська область — від 190 до 200 грн;

Миколаївська область — від
230 до 260 грн;

Одеська область — від 235 до 260 грн;

Полтавська область — від 200 до 250 грн;

Сумська область — від 170 до 200 грн;

Тернопільська область — від 130 до 160 грн;

Харківська область — від 250 до 275 грн;

Хмельницька область — від 200 до 230 грн;

Черкаська область — від 140 до 160 грн;

Чернівецька область — від 150 до 170 грн;

Чернігівська область — від 200 до 240 грн.

Нагадаємо, ми розповідали, скільки коштує брухт латуні та алюмінію в Україні у жовтні. Ці метали можна знайти майже всюди у побуті: від посуду до техніки та меблів. У ці непрості для кожного українця часи здавання металу може бути непоганим додатковим джерелом доходу.

Ще ми розповідали, скільки коштує брухт бронзи та золота в Україні. Це досить дорогі метали, які теж можна здати. Також ми зібрали ціни на платину в Україні. Це рідкісний та дорогоцінний метал, який відіграє важливу роль в історії людства.

Крім того, ми писали про ціни на чорний метал та нержавійку в Україні. Здавання брухту у переробку є важливим та відповідальним кроком.

Ціни на кольорові метали в Україні — скільки коштує 1 кг міді у листопаді

Мідь — це один із найдавніших металів, які використовуються людством. Вона була відома ще в епоху неоліту, і з того часу її застосування лише розширювалося. Сьогодні мідь використовується в різних областях, від будівництва та електроніки до медицини та мистецтва. Крім того, це екологічно чистий матеріал, що не виділяє шкідливих речовин у навколишнє середовище. Мідь легко переробляти, а можливість багаторазового використання робить цей метал економічно вигідним для використання у різних галузях.

Новини.LIVE розповідають, скільки коштує здати 1 кг міді в Україні у листопаді.

Цікаві факти про мідь

Після того, як було виявлено, що мідь токсична для безхребетних, судноплавні компанії почали використовувати цей метал, щоб запобігти прилипанню безхребетних до дерев’яних корпусів кораблів. Черепашки, мідії та інші морські мешканці, зазвичай у великих кількостях налипали на дерев’яні кораблі. Ця практика була вперше застосована і прийнята Королівським флотом Великої Британії, у 18 столітті і продовжується досі. Оскільки мідь має високу стійкість до водної корозії, це ідеальний метал для захисту днища корабля.

У Стародавньому Єгипті люди використовували мідь для виготовлення прикрас, включаючи навіть кільця на пальцях ніг. Наприклад, археологи виявили в Ізраїлі безліч мідних копалень X століття до нашої ери. Фактично, дослідники стверджують, що мідь, можливо, була першим забруднювачем довкілля. Це показує, наскільки цей метал був доступний та наскільки активно він використовувався.

Антимікробні властивості міді, зробили її дуже популярним металом у медичній сфері. Багато лікарень експериментують з покриттям поверхонь, яких часто торкаються, наприклад, поручнів ліжок і кнопок виклику. Іноді їх покривають міддю щоб уповільнити поширення внутрішньолікарняних інфекцій. Цей метал вбиває мікроби та шкідливі мікроорганізми, впливаючи на електричний заряд клітинних мембран.

Мідь може допомогти у виробництві футуристичного електронного паперу, носимих біосенсорів та іншої “еластичної” електроніки. Мідні нанодроти використовуються у експериментах по створенню дуже пористого, легкого та міцного матеріалу, який підійде для створення таких виробів. Раніше для цього використовувалося золото або срібло, але мідь більш є більш доступним і надійним варіантом.

У 1977 році НАСА запустило у космос дві позолочені мідні грамофонні платівки, які містили зображення та звуки із Землі. Записи містили безліч зображень і записів різними мовами і звуки природи, такі як дощ, грім, крик птахів і т. д. Для створення записів використовувалася мідь, тому що цей метал может зберігати інформацію протягом мільйонів років. Ймовірно, довше, ніж буде існувати людство. Не дивно, що мідь називають “вічним металом”.

Як правильно здавати мідь у пункти приймання металобрухту

Мідь є досить дорогим металом, який, як уже було зазначено, широко використовується в різних галузях промисловості. Ціни на мідь у пунктах прийому металобрухту можуть відрізнятись в залежності від стану металу та з економічних причин, на які вплинути неможливо. Проте можна спробувати максимізувати ваш прибудток від металобоухту. Насамперед, на ціну впливає якість металу: наявність домішок, ступінь окислення та загальний стан брухту.

Щоб максимізувати прибуток при здачі брухту міді, корисно виконати кілька простих кроків. Н
априклад, доцільно позбавитися інших матеріалів і металів, які можуть бути присутніми в брухті.

Якщо у вас є мідні дроти, їх можна здавати разом із ізоляцією. Однак варто пам’ятати, що ізоляція підвищує вагу і може знизити загальну ціну металу. Деякі люди намагаються видалити ізоляцію, спалюючи її у вогні, але це може вплинути на якість міді. Обпалена мідь із сильним окисленням може мати меншу вартість.

Пункти прийому готові приймати мідь у різних формах, таких як кабелі, обмотки мідних двигунів, сантехнічне обладнання, мідні труби та багато іншого. Зазвичай більш вигідно здавати великі обсяги міді відразу, це може забезпечити більш вигідні умови в пунктах прийому.

Ціни на брухт міді в Україні у листопаді

Середні ціни за областями України за 1 кг міді, згідно з оголошеннями приймальних пунктів, а також залежно від виду і стану металобрухту:

Київська область — від 230 до 250 грн;

Вінницька область — від 170 до 165 грн;

Дніпропетровська область — від 220 до 240 грн;

Житомирська область — від 130 до 160 грн;

Закарпатська область — від 130 до 150 грн;

Запорізька область — від 210 до 240 грн;

Івано-Франківська область — від 160 до 200 грн;

Кіровоградська область — від 170 до 180 грн;

Львівська область — від 180 до 200 грн;

Миколаївська область — від 220 до 250 грн;

Одеська область — від 230 до 250 грн;

Полтавська область — від 200 до 250 грн;

Сумська область — від 170 до 180 грн;

Тернопільська область — від 140 до 160 грн;

Харківська область — від 240 до 260 грн;

Хмельницька область — від 200 до 220 грн;

Черкаська область — від 130 до 160 грн;

Чернівецька область — від 160 до 180 грн;

Чернігівська область — від 200 до 230 грн.

Нагадаємо, ми розповідали, скільки коштує брухт, латуні та алюмінію в Україні у жовтні. Ці метали можна знайти майже всюди в побуті: від посуду до техніки та меблів. У цей непростий для кожного українця час здачі металу може бути непоганим додатковим джерелом доходу.

Ще ми розповідали, скільки коштує брухт бронзи та золота в Україні. Це досить дорогі метали, які також можна здати. Також ми зібрали ціни на платину в Україні. Це рідкісний і дорогоцінний метал, що грає важливу роль історії людства.

Крім того, ми писали про ціни на чермет та нержавіючу сталь в Україні. Здавання брухту в переробку є важливим та відповідальним кроком.