Скільки коштує юпі

Навчання в українських університетах: скільки коштує та коли окупиться

Скільки коштує навчання у вишах в Україні та за який час воно може окупитися – на прикладі університетів з топ-100.

Вступна кампанія-2023 стартує зовсім скоро. З 1 липня абітурієнти зможуть реєструвати особисті електронні кабінети вступника.

Перед багатьма майбутніми студентами постане питання не лише вибору університету та спеціальності, а й фінансових можливостей: яка професія буде прибутковою і дозволить швидко повернути гроші за контрактне навчання.

Скільки коштують послуги популярних українських університетів і скільки часу потрібно, щоб вони окупилися?

Як оцінювали

Для оцінки взяті п’ять найкращих університетів України і п’ять найбільш популярних спеціальностей серед вступників.

Далі визначається вартість навчання на бакалавраті в цих вузах за обраними спеціальностями за умови, що сума не змінюватиметься протягом чотирьох років навчання.

За допомогою агрегаторів для пошуку роботи встановлена середня зарплата за останні три місяці за популярними спеціальностями у відповідних містах.

Окупність навчання розрахована в “лабораторних умовах”, тобто коли людина не витрачає гроші на житло, їжу, транспорт. Вартість навчання ділиться на середню зарплату відповідного працівника.

Найпопулярніші університети та спеціальності

Щорічно Центр міжнародних проєктів “Євроосвіта” в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence оприлюднює рейтинг 200 найкращих університетів України.

За підсумками 2022 року в п’ятірку найкращих увійшли такі заклади вищої освіти (ЗВО) .

  1. Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
  2. Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського (КПІ).
  3. Харківський національний університет імені В. Каразіна.
  4. Національний університет “Львівська політехніка”.
  5. Харківський політехнічний інститут.

Рейтинг найпопулярніших спеціальностей складає Міносвіти за кількістю поданих заяв. Вступна кампанія 2022 року показала такі результати.

  1. Право – 44,1 тис.
  2. Комп’ютерні науки – 41,5 тис.
  3. Філологія – 36,5 тис.
  4. Менеджмент – 35 тис.
  5. Психологія – 34 тис.

Де взяти гроші на навчання дітей без допомоги Зеленського

Серед усіх доступних в Україні спеціальностей Міносвіти окремо виділяє напрям “Середня освіта”. Її студенти в майбутньому стають учителями.

Хоча на цю спеціальність подали лише 6 924 заяви, саме вона очолює рейтинг спеціальностей за кількістю рекомендованих на бюджетне фінансування.

Вартість навчання

Найдорожче здобуття освітнього ступеня “Бакалавр” – у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка за спеціальністю “Право” – 227,2 тис грн. Навчання за популярною спеціальністю “Комп’ютерні науки” найдорожче у “Львівській політехніці” – 176 тис грн.

Здобути філологічну освіту, яка дозволяє викладати іноземні мови, найдорожче в КПІ – 175,2 тис грн. Найвища вартість навчання за спеціальностями “Психологія” та “Менеджмент” – у КНУ: 152 тис грн та 168 тис грн відповідно.

За скільки місяців окупиться навчання

Щоб порахувати, за який час окупиться навчання, слід визначити середню зарплату за відповідними професіями в містах, де розташовані університети з рейтингу.

Далі потрібно порахувати, скільки років доведеться працювати, щоб отримати зарплату, яка перекриє вартість навчання.

Розрахунок проводиться за такою формулою: вартість навчання на бакалавра / середню зарплату = час окупності. Обчислення проводиться за умови, що випускник працюватиме у тому місті, де навчався.

За скільки місяців окупиться навчання в КНУ ім. Т. Шевченка

  • Право – 12 місяців.
  • Комп’ютерні науки – 7 місяців.
  • Філологія – 8-10 місяців.
  • Менеджмент – 7 місяців.
  • Психологія – 12 місяців.

З підрахунку випливає, що найдовше треба відробляти навчання за спеціальністю “Право” (через високу вартість освіти) та “Психологія” (через низьку зарплату).

За скільки місяців окупиться навчання в КПІ

  • Право – 8 місяців.
  • Комп’ютерні науки – 7 місяців.
  • Філологія – 9 місяців.
  • Менеджмент – 6 місяців.
  • Психологія – 9 місяців.

Порівняно з університетом ім. Т. Шевченка, навчання в КПІ окупиться швидше, адже вартість освіти там нижча.

Java-програміст за 4 місяці. Як компанія безкоштов
но навчає, працевлаштовує та заробляє на цьому

За скільки місяців окупиться навчання в ХНУ ім. В. Каразіна

  • Право – 9 місяців.
  • Комп’ютерні науки – 7 місяців.
  • Філологія – 6-7 місяців.
  • Менеджмент – 5 місяців.
  • Психологія – 3 місяці.

Виходячи з підрахунків, найдовше треба відробляти навчання за спеціальністю “Право”, найшвидше – “Психологія”.

Річ у тім, що рівень зарплат у цій професії в Харкові досить високий, але вибірка вакансій невелика. До неї, зокрема, потрапило кілька вакансій військового психолога із зарплатою до 50 тис грн.

За скільки місяців окупиться навчання в Львівській політехніці

  • Право – 8 місяців.
  • Комп’ютерні науки – 8-9 місяців.
  • Філологія – 9 місяців.
  • Менеджмент – 5 місяців.
  • Психологія – 10 місяців.

Найдовше тут окуповуватиметься навчання за фахом “Психологія”. За спеціальністю “Менеджмент” це вдасться зробити вдвічі швидше, зокрема завдяки найнижчій вартості бакалаврату серед інших ЗВО.

За скільки місяців окупиться навчання в Харківській політехніці

  • Комп’ютерні науки – 8 місяців.
  • Філологія – 8 місяців.
  • Менеджмент – 6-7 місяців.
  • Психологія – 4 місяці.

Освіта психолога в Харківській політехніці також окупиться швидко – попри те, що вартість навчання майже найвища серед інших ЗВО з рейтингу.

Загалом за вказаною формулою всі спеціальності окупаються за рік і менше, однак, враховуючи ринкові реалії, нестабільну ситуацію в країні та можливості кожного випускника, час може відрізнятися.

Також варто зважати на те, у якому місті випускник працюватиме після закінчення навчання. Наприклад, якщо закінчити університет у Харкові, а працювати в Києві, окупність у більшості випадків буде швидшою.

Ціни знизилися. Скільки коштує відпочинок у Карпатах у кінці лютого

Зимовий сезон у Карпатах завжди приваблює туристів казковою атмосферою та різноманітністю сніжних розваг. Із підвищеним попитом на житло приходять і високі ціни. Водночас дешевше можна відпочити в кінці зими, коли у горах ще лежить сніг.

Яка ситуація із цінами на проживання в Карпатах у кінці лютого та як можна відпочити дешевше, у колонці для РБК-Україна розповідає засновник туристичного порталу “На море і в гори” Олексій Войцеховський.

Туристів стало менше і ціни знизилися

Після успішного літнього сезону та осінніх подорожей, коли садиби Карпат були заповнені гостями, власники готелів і приватних осель готувалися до зими. Цього року в Карпатах було більше снігу, ніж минулої зими, і це створило чудові умови для зимових розваг в грудні і січні.

Попит на проживання у другій половині грудня і першій половині січня був настільки високим, що ціни на житло досягли пікових значень і іноді становили +50% від цін у жовтні.

Із другої половини січня і до середини лютого сніг залишався вже не на всіх курортах Карпат. Це вплинуло на відвідуваність та ціни на проживання в таких регіонах. Ситуацію в таких населених пунктах погіршили перевірки і блокпости ТЦК, що ще більше призвело зменшення кількості туристів. Це було помітніше на курортах Закарпаття.

Фото: Краєвиди Карпат (gettyimages.com)

Проте, існує надія на мороз та новий сніг в кінці лютого, про що попереджають синоптики. Це продовжить зимовий сезон та надасть можливість туристам насолодитися зимовими розвагами, а власникам готелів – заробити додатково.

Порівняно із січнем ціни на житло у Карпатах у лютому знизилися приблизно на 15-20%.

Засніжені траси – на курортах Буковель і Драгобрат

Якщо не хочеться чекати на можливість покататися по снігу – найближчим часом варто розглянути відпочинок на Драгобраті чи в Буковелі, де траси для катання вкриті снігом.

Завдяки тому, що Драгобрат є найвисокогірнішим курортом Карпат, там і зараз є сніг, а сезон катання тривав без перерв ще з грудня. Буковель зі снігом завдяки штучному засніженню, а також через унікальність розташування, що створює певний мікроклімат. Але потрібно розуміти, що ціни через таку “сніжну ексклюзивність” будуть вищі, ніж в інших туристичних локаціях.

У другій половині лютого стандартний двомісний номер у Драгобраті коштує 2-3 тисячі гривень за добу, а в сусідній Ясіні вартість буде вже всього від 700 до 1200 грн за номер. Тож різниця суттєва. Приблизно така сама ситуація і в порівнянні Буко
веля з Татаровим чи Яблуницею.

Тому, щоб зекономити на проживанні, варто розглянути бронювання житла в населених пунктах поруч з основними “сніжними столицями” Карпат. Поблизу Буковеля це будуть Яблуниця, Татарів, Микуличин. Якщо казати про Драгобрат – це Ясіня, Лазещина та Кваси.

Із середини лютого велика кількість садиб пропонують знижки та зниження цін на проживання. Тим, хто зараз розглядає поїздку під кінець зимового сезону, варто зв’язатися з власниками садиб та уточнити ситуацію зі снігом, а також дізнатися про акційні ціни чи індивідуальні знижки на проживання.

Фото: Краєвиди на Драгобраті (РБК-Україна)

Коли вигідно відпочивати із обмеженим бюджетом

Ціни на відпочинок в Карпатах можуть періодично знижуватися з декількох причин. По-перше, міжсезоння, яке настає у березні й листопаді, є періодом, коли погода стає непередбачуваною та не дуже приємною. Ці місяці не найкраще підходять для активного відпочинку на відкритому повітрі, бо можуть супроводжуватися дощами, туманами та заморозками. Однак це робить цей період чудовим для тих, хто шукає спокій та віддаленість від галасу та метушні міського життя.

Протягом міжсезоння ціни на проживання в готелях та садибах в Карпатах стають найнижчими, оскільки кількість туристів зменшується. Власники готелів і садиб зазвичай пропонують знижки та спеціальні пропозиції, щоб залучити більше гостей в цей період. Такий час може бути вигідним для тих, хто планує відпочинок з обмеженим бюджетом та хоче заощадити на проживанні.

Незважаючи на нестабільну погоду, в Карпатах завжди є розваги, якими можна насолоджуватися навіть у міжсезоння. Наприклад, в багатьох готелях є СПА-комплекси, де можна розслабитися та насолодитися процедурами в саунах чи карпатських чанах. Також можна відвідати місцеві музеї, ресторани, або просто гуляти в заповідних лісах та гірських долинах.

Отже, міжсезоння в Карпатах, хоч і не найпопулярніший період для відпочинку, але може бути часом вигідних пропозицій та неповторних вражень від природи цих гір.

Скільки коштує якісна реклама в інтернеті?

Related posts:

  • Share Article:
  • Twitter
  • Facebook
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • Reddit