Скільки можна піднімати жінці
Чому жінкам, дівчатам і дівчаткам не можна піднімати тяжкості: причини. Чому вагітним та під час місячних не можна піднімати тяжкості? Скільки можна піднімати тяжкості жінкам на роботі?
У статті ви знайдете всі відповіді на питання, щодо підйому важких речей жінками.
Чому жінкам і дівчатам не можна піднімати тяжкості: причини
Сучасні жінки все частіше беруть на себе роль чоловіків і повністю виконують всю роботу: заробляють і забезпечують сім’ї, займаються важкою працею, носять тяжкості. Останнє, між іншим, дуже шкідливо, адже піднімати і носити важкі речі абсолютно заборонено «прекрасній половині людства».
Обумовлений ця заборона не нормами соціальної поведінки, а природою. Справа в тому, що будова жіночого тіла разюче відрізняється від чоловічого. Воно більш крихка, ніж у чоловіків: кістки тонше, м’язи слабші, хребет не такий сильний.
Якщо жінка постійно носити тяжкості (у деяких випадках достатньо й одного єдиного рази), міжхребетні диски будуть зміщуватися, викривляючи його і підвищуючи шанси утворення гриж. Саме грижі – причина хворобливих відчуттів, обмеженість руху, а потім і хірургічного втручання.
Ще одна проблема, яка чекає тих жінок, що носять тяжкості – проблеми з судинами. Як наслідок, може порушуватися кровообіг і страждати інші внутрішні органи. Страждати може весь організм:
- Приміром, частий підйом тягарів неодмінно призводить до варикозного розширення вен
- Можна заробити тромбофлебіт
- З-за важких навантажень опускаються нирки
- Навантаження на м’язи тазу зможе спровокувати опущення матки
Скільки можна піднімати тяжкості жінкам на роботі?
ВАЖЛИВО: найважчий вантаж, який може піднімати жінка при необхідності повинен бути вагою не більше, ніж 10 кг. Але, краще всього, якщо він буде навіть менше.
Якщо ж ваш роботодавець наполягає на тому, щоб ви піднімали більшу вагу, ви можете оскаржити його умови судом, так як це рішення прийняте міністерством праці держави, а значить, є законом.
Чому дівчатам не можна піднімати тяжкості: причини
Жіноче тіло і внутрішні органи формуються до 20-22 років. До цих пір дівчата і молоді дівчата все ще переживають трансформації, які перетворюють їх в жінок, здатних виносити і народити здорове потомство. Підйом вантажів з раннього віку є шкідливим і небажаним.
Разом з тяжкістю псується хребет, а найстрашніше – опускається шийка матки. У підсумку, проблеми з дітонародженням, проблемна вагітність і безпліддя. До небажаних тяжестям можна віднести не тільки сумки, навантаження в спортзалі (гирі, штанги, гантелі), але і зайва вага.
Чим шкідливі тяжкості для жінки?
Можна піднімати жінкам тяжкості під час місячних?
Якщо у вас місячні, ви повинні повністю відмовитися від носіння будь-яких вантажів, а також занять будь-яким спортом! Чим це загрожує? Це дає навантаження на матку (всім відомо, що це м’язовий орган) і та починає активно скорочуватися, виштовхуючи кров’яні маси.
ВАЖЛИВО: Будьте уважні, рясна кровотеча, яке посилюється і посилюється при фізичних навантаженнях може сприяти тому, що кров потрапить в яєчник або в маткову трубу, а це незмінно призводить до ендометріозу!
Чи можна вагітним піднімати тяжкості?
Вагітні жінки повинні знати, що їм категорично не можна піднімати тяжкості! Подумайте тільки, перебуваючи в положенні, жінки і без того переносять навантаження, що випадає на їхнє тіло, додатковий вантаж може принести їм багато неприємних наслідків у вигляді:
- Підвищення тиску
- Головних болів
- Болю в спині
- Збільшення тонусу матки
- Прискореного скорочення матки
- Зриву вагітності або викидня
ВАЖЛИВО: Майте на увазі, що вагітність послаблює кістки жінки, а значить вони стають крихкими і легко травмувати.
Яку вагу, скільки кілограмів можна піднімати вагітним?
Лікарі не рекомендують вагітним жінкам піднімати більше 3 кг і робити це вкрай рідко. При необхідності сходити в магазин або щось перенести, пересунути, підняти — завжди кличте на допомогу!
Твой Малыш
“Твой Малыш” – уникальный украинский журнал для современных родителей.
На его страницах найдете наиболее полную качественную информацию о беременности и родах,
уходе за новорожденным и маленькими детками.
Скільки кілограмів можна піднімати жінці
Ти часто носиш малюка на руках, та ще й візочок і сумку з продуктами . А скільки можна піднімати жінці? Виявляється, у МОЗ є норми
Жінок називають слабкою статтю. Погодься, це якось дивно. Особливо, коли ти – мама. Давай порахуємо: вага малюка (який проситься на ручки) в одязі від 5 до 15 кг, вага візочка від 7 до 20 кілограм. Тобто, в ідеальному випадку з новонародженим малюком ти щодня піднімаєш від 13 кілограмів, а мами тоддлерів можуть піднімати і 35 кіло, коли спускають візочок по сходах або щоб вписатися в незручний поворот або обійти автохама, що поставив свою машину на тротуарі. А скільки насправді дозволено піднімати жінці? Виявляється, ці норми існують і цілком прописані в законодавстві.
Які тяжкості можна піднімати жінці
МОЗ щодо кількості важких предметів, які можна піднімати жінці, має однозначну думку: до 7 кг постійної ваги протягом робочої зміни. Тобто, безперервного носіння до 8 годин.
Вагу 10 кг можна піднімати і переміщати тільки два рази на годину. А за всю робочу зміну жінці за нормами МОЗ допустимо переміщати до 350 кг сумарної ваги, а якщо цю вагу потрібно брати з підлоги, то не більше 175 кг. Таким чином, якщо твій малюк важить 10 кілограмів, ти можеш взяти його на ручки двічі на годину! Звичайно, якщо це була твоя робота. Але робота мами – не нормована і, звичайно, ти піднімаєш свого малюка значно частіше.
А як щодо вагітних? Виявляється, МОЗ має рекомендації і з цього приводу. Максимально вагітна жінка може носити до 3 кг, а піднімати з підлоги – не більше 5 кг.
Що ж робити? Як варіант – носити малюка в слінгу, якщо він дуже «ручний». Справа в тому, що щільно притягнутий і правильно поміщений у слінг-шарф малюк рівномірно розподіляє вагу і знімає навантаження з одних тільки рук і попереку. Саме ці частини тіла «відвалюються», коли ти носиш свій скарб на руках, чи не так?
І, звичайно, дозволяй носити дитину татові. На відміну від жінок, допустима вага для чоловіків становить 40 кілограмів. Тому МОЗ рекомендує використовувати татусів як «на ручки!» для дитини.
Фото: shutterstock, depositphotos
Норма піднімання тягарів для жінок: скільки і як часто
Роботодавці, на жаль, не люблять рахуватися з законодавством. Це стосується всіх областей, особливо торгівлі. Якщо поговорити з жінками-продавцями, то відкриється багато цікавого. Про те, що існує норма піднімання тягарів для жінок, ніхто толком і не чув. Будь-яка з них мішок 50 кілограм бере і несе. А це абсолютне порушення закону.
Що повідає Мінпраці?
Існують певні правила, на які можуть посилатися співробітниці в тому випадку, якщо їх змушують піднімати тяжкості на роботі. Наказ №642н від 17.09.2014 чітко постановив норму підйому тягарів для жінок при вантажно-розвантажувальних роботах. І вона становить 15 кілограм.
Ця норма для тих, хто постійно змушений тягати на собі тяжкості. Для жінок, яким доводиться переносити щось важке, чергуючи це з іншою роботою, та інші норми. Вони становлять до 10 кілограм, піднімати вагу дозволено не більше двох разів на годину.