Скільки заробляє Майстер манікюру в день

Майстер манікюру

Майстер манікюру знає все про догляд за нігтями та шкірою рук. Займається їхньою гігієною та зовнішнім виглядом.

Що робить майстер манікюру

Майстер манікюру дезінфікує інструменти, проводить гігієнічну чистку нігтів, видаляє згрубілості та кутикулу, надає нігтям красивої форми, наносить лак. Все це він робить спеціальним апаратом або інструментами. Ще майстер манікюру може штучно збільшити довжину нігтя за допомогою пластикових заготовок, акрилу чи гелю. За бажанням клієнта, манікюр доповнюють ванночками для рук, масажем.

Майстер манікюру здебільшого працює з руками, однак, в деяких салонах він може також робити педікюр, тобто доглядати за нігтями на ногах і шкірою стопи.

Скільки отримує майстер манікюру

Майстри манікюру непогано заробляють, особливо ті, хто має велику клієнтську базу. До того ж розмір зарплати майстра манікюру залежить від місця роботи. У кожному салоні своя схема оплати: є ті, які працюють «50 на 50» (половина грошей від зробленої майстром роботи йде йому, половина — салону), але при цьому майстер працює зі своїм матеріалом; деякі салони надають матеріали, але і відсоток прибутку? який відраховують майстрові, там нижчий — від 25 до 40%.

Майстер манікюру може працювати і сам на себе, але тоді доводиться витрачатися на оренду приміщення та матеріали.

Скільки заробляє майстер манікюру вдома і в салоні

Після закінчення курсів душа новоявленої майстрині нігтьового сервісу сповнена наполеонівських планів на поневоленню прилеглих салонів краси. А що? Талант є, бажання хоч відбавляй, професіоналізм також є – залишилося лише їх вигідно вкласти, щоб за підсумком отримати не тільки неймовірне моральне задоволення, а й непоганий фінансовий прибуток. І хоч тема заробітних плат завжди гранично завуальована і часом навіть табу, але наші експерти постаралися з’ясувати – скільки отримує майстер манікюру та чи вистачає цих грошей для безбідного життя? Уже зацікавились? Тоді сміливіше читайте представлену інформацію.

  • Від чого залежить заробіток майстра манікюру
  • Скільки заробляють майстри манікюру вдома
  • Скільки заробляють майстри манікюру в салоні
  • Чи вигідно працювати майстром манікюру

Від чого залежить заробіток майстра манікюру

Нігтьовий майстер – професія, овіяна містичної серпанком ілюзій, домислів, припущень. Одні вважають, що манікюрниці роз’їжджають по місту на мерседесах, а другі – прискіпливо крутять носом від настільки приземлених робочих спеціальностей.

Нігтьовий бізнес постійно обертається під впливом одвічного жіночого бажання бути красивою. Отже, свіжа кров в настільки затребуваній сфері потрібна завжди. Володіючи відмінними комунікаційними здібностями, художнім тонким смаком і хорошою фантазією можна реалізувати себе в б’юті-індустрії і при цьому отримати непоганий прибуток. Мрія чи реальність – розбираємося разом.

Ми вже говорили про те, що щоб носити горде звання манікюрниця, потрібно попередньо закінчити навчальні курси, що дають основні знання з даної тематики. Стати майстром нігтьового сервісу може практично кожна, але ось комфортно існувати на зарплату під силу далеко не всім. Що ж впливає на заробіток красунь з пилочкою в руках? Ось лише кілька основних компонентів:

  • рівень кваліфікації майстра. Здавалося б, очевидний момент, але очевидний він явно не для всіх. Висококваліфікований фахівець в будь-якій сфері буде збирати вершки, тоді як стандартні виконавці задовольняються корінцями. Аналогічно справи йдуть і в нігтьовому бізнесі. Постійні навчання, курси підвищення кваліфікації, тренінги з продажу та по роботі з клієнтами, а також мільйон семінарів і майстер-класів – запорука того, що ви не втратите топових позицій. Б’юті-індустрія стрімко розвивається, з’являються нові тренди, техніки і технології, якими потрібно оволодіти. Зробите це – і результат точно не змусить себе довго чекати. Банальний приклад, майстер манікюру та педикюру гарантовано отримуватиме більше людини, яка може працювати тільки з ручками вибагливих панянок;
  • місце роботи. Звичайно ж, у новачка вибір невеликий, він в 100% випадках для напрацювання практики повинен йти в найближчу студію краси, а то і в б’юті-корнер торгового центру. Майстер манікюру без досвіду не повинен розраховувати на високий заробіток, але вже через кілька місяців ваша репутація почне працювати на вас. Природно, в залежності від кваліфікації, ви можете зайняти місце як в хорошому сало
    ні краси десь в центрі міста (читайте, постійний потік клієнтів), так і десь на околиці. Тут уже як стануть зірки і як ви пройдете співбесіду. Найвигідніше працювати на дому. Ви самі складаєте свій робочий графік, самі розподіляєте вільний час і самі керуєте усіма процесами. Але ось у чому заковика – для того, щоб відкрити салон на дому, вам спочатку доведеться купити машинку для манікюру, гласперленовий стерилізатор, інструменти, колекцію гелевих лаків, а також стрази, смужки і фольгу для декорування. Все це вимагає чималого стартового капіталу, який повернеться у ваш бюджет не так вже й скоро;
  • клієнтська база. Цілком очевидно, що чим більше ви будете приймати клієнтів в день, тим більше будете заробляти. Часом досвідчені майстри формують базу клієнтів протягом декількох років, заслуговуючи любов і вдячність відвідувачів різних салонів. Найпростіший спосіб розширити свій список – дати оголошення про манікюр або ж попрацювати на ниві експрес-послуг;
  • регіон проживання і роботи. Ваша геолокація важлива не тільки в інстаграмі, але і в реальному житті. Так, мешканки мегаполісів готові викласти за гостро заточені кігтики кругленьку суму, тоді як красуні з регіонів віддадуть перевагу стандартним цінам. У селах манікюр не так затребуваний, як в містах. А в більш економічно розвинених областях зарплата майстра манікюру буде однозначно вище, ніж в країнах з нестабільною економікою.

Як бачите, є мільйон нюансів, які варто враховувати, починаючи свою маленьку справу. Головне, не дозволяйте незначним розчаруванням вбити вашу глобальну мету, але при цьому зберігайте тверезий розум і не чекайте швидкого і легкого заробітку.

Скільки заробляють майстри манікюру вдома

Робота на дому – дещо абстрактна категорія, яку безліч людей сприймає неправильно. Здається, що сидячи на своєму улюбленому, потертому дивані можна самостійно вибирати – хочеш ти працювати чи ні. За фактом же справи йдуть трохи інакше.

Майстер, який прийняв рішення працювати виключно в комфортних для нього умовах рідних стін, повинен віддавати собі звіт в тому, що тепер абсолютно вся відповідальність за фінансове становище бізнесу лежить цілком і повністю на ньому. Ні, це не говорить про те, що ви повинні приймати клієнтів на вихідних і після 12 ночі. Але при потребі це робити іноді доведеться. Крім того, великі витрати потрібні і для оптимального старту. Негоже обробляти нігтики дівчат за столом, де звикла обідати вся сім’я. Як і недобре ділити робочий кабінет з однорічним малюком, який мирно сопе в ліжечку. Ідеальний варіант – виділити під функціональний простір окреме приміщення, яке добре провітрюється і гарно освітлене. Поставити туди робочий стіл, два стільці з високими спинками, а також повісити полку для розміщення всіх манікюрних скарбів. Втім, докладніше про це вже було розказано в статті про облаштування ідеального робочого місця.

Працюючи індивідуально для себе і собі на втіху, вам не потрібно перебиватися відсотками або ж платити ряд держмита. А маючи велику базу клієнтів, можна поступово підвищувати вартість своїх послуг, при цьому не забуваючи про поліпшення якості самих процедур і використовуваних матеріалів.

Природно, багато в чому кількість нулів у цифрі вашого прибутку залежить від якості вашої роботи, великого потоку клієнтів, прямого відношення до них, ефектності та ефективності сервісу, а також сукупного часу, який ви проведете в робочому кріслі. Фахівці підготували кілька простих, але дієвих порад, які допомагають підняти прайс і збільшити місячну суму заробітку:

  • постійно підвищуйте свою кваліфікацію. Те, що ви повинні ідеально зрізати нарослу шкірку, проводити корекції нігтів і гелеве моделювання тут не обговорюється. Але, крім базових навичок, існують ще й нововведення які було б непогано освоїти. Так, зверніть увагу на вирівнювання нігтьової пластини біогелем або трендовий декор, що користується популярністю у фешн-дів;
  • Будьте в курсі. Коли ви любите, те, що ви робите, то ви автоматично намагаєтеся відслідковувати всі стильні фішки, всі актуальні новини та будь-які інші хайпові моменти, котрі збирають рекордно велику кількість лайків у інстаграмі. Тримаючи руку на пульсі нігтьової індустрії, можна просунутися набагато далі, ніж просто раз від разу малюючи рівненькі посмішки френча;
  • регулярно поповнюйте свою клієнтську базу, влаштовуючи промо-акції по роздачі візиток в громадських місцях, використовуйте рекламу та будь-які інші прийоми СММ-просування в мережі інтерн
    ет;
  • приділяйте більше часу своїм соцмережах. Красиве фото манікюру в інстаграм, бренд-лист, на тлі якого витончені ручки моделі і коментарі вдячних передплатників – все це повільно, але впевнено завойовує лояльність і залученість вашої аудиторії, які незабаром запишуться на процедуру;
  • проявіть фантазію і зацікавте вже існуючих клієнтів цікавими акційними пропозиціями, спеціальними знижками або будь-якими іншими «пряниками».

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зміцните свій бізнес, зможете поповнити клієнтську базу і заробляти ту кількість грошей, яка потрібна саме вам.

Скільки заробляють майстри манікюру в салоні

Скільки заробляють манікюрниці? Питання, яке цікавить багатьох дівчат. Здавалося б, можна посидіти в царстві жіночої краси, попліткувати і мило усміхнувшись прийняти пару-трійку клієнтів, а потім спокійно забрати в кінці дня пачку заслужених дивідендів. На жаль, в реальному житті справи йдуть трохи інакше. Салони краси зустрічаються і в великих містах, і в провінційних. Вони бувають різних форматів і різних концепцій, надають послуги різних цінових категорій і по-різному ставляться до своїх відвідувачам. Якщо ви зайдете на будь-який регіональний сайт з пошуку роботи, то більшість пропозицій буде вакантною саме у сфері нейл-бізнесу. Логічно було б задати питання – чому такий великий потік працівників? Все гранично просто – переважна кількість талановитих і перспективних манікюрниць приходить в студії краси для напрацювання своєї клієнтської бази.

Це дуже зручно, якщо вибирати салони відповідного цінового сегмента і в зручному для вас територіальному розташуванні. Безсумнівний плюс такої роботи – відсутність відповідальності, а також ліквідація можливості покупки інструментів і матеріалів. Все необхідне закуповує адміністратор або власник бізнесу. Але є і мінуси – з оплати клієнта ваші тільки 30-60% і чайові, все інше забирається в загальну касу. Напевно, цей факт і пояснює те, що в салонах працюють новачки за стандартним графіком (7-8 годин в день).

Загалом, реальний заробіток майстра залежить від кількох категорій:

  • рівня кваліфікації;
  • професіоналізму, техніки виконання базових послуг і правильного знаходження підходу до клієнта;
  • вміння розрекламувати і презентувати себе, створити правильний образ в очах не тільки роботодавця, але і самих відвідувачів;
  • місця розташування салону, його рівня і його цільової аудиторії.

Логічно припустити, що якщо вам пощастило влаштуватися в елітний салон преміум-класу, то ваш зовнішній вигляд повинен бути відповідним. Акуратний манікюр, гарна укладка, свіжість і доглянутість – ось лише мала дещиця вимог. Натомість ви отримаєте непогану оплату своєї праці, а також відмінну практику, яка дозволяє в майбутньому не пасувати перед видом зірок або селебріті.

Чи вигідно працювати майстром манікюру

Робота майстром манікюру складна і має мільйон підводних каменів. Постійне забруднення легень хімічними випарами лаків, а також опил, що витає в повітрі, погіршення зору через деталізовані, буквально ювелірні елементи, біль в спині і суглобах через довготривалий нерухомий стан… Список можна продовжувати до нескінченності. Але безперечною перевагою, яка перекреслює всі негативні моменти, є натхнення, задоволення від спілкування і реалізація своїх фантастичних ідей декору, а також саме усвідомлення факту, що саме ви робите світ гарнішим.

Фахівці різних шкіл манікюру впевнені, що ніякі матеріальні блага не зрівняються з внутрішньою гармонією. Але без урахування матеріальної сторони також жити збалансовано не вийде. Не будемо зображати смиренних аскетів, а постараємося відповісти на сакраментальне питання – чи вигідно працювати майстром манікюру? Позитивну відповідь чекайте лише тоді, коли підвищите кваліфікацію і будете працювати над якістю надання послуг. Хоча в цілому подібний вид зайнятості досить прибутковий, навіть за умови стандартного салонного працевлаштування. Якщо ж ви приймаєте відвідувачів удома, то відразу ж відмінусуйте від 20 до 45% свого прибутку на витратні матеріали, серед яких паперові рушнички і одноразові пилочки, полірувальні бафи і лаки.

Не варто намагатися заробити великий капітал в сфері салонного бізнесу, але потрібно ризикувати, не боятися проявляти свої таланти і успішно їх монетизувати для втілення своїх особистих амбіційних планів.

Власний рахунокСкільки заробляє манікюрниця

Я почала робити манікюр у десятому класі, тобто о
динадцять років тому. Здавалося, що це так легко і на цьому можна добре заробляти. Годину витрачаєш на роботу, отримуєш за це 150 гривень, що для старших класів дуже круто. Це було моїм хобі, а згодом я пішла на професійні курси.

Я продовжила працювати з нігтями в університеті. Зробила сусідці в гуртожитку манікюр, отримала 70 гривень. Тоді на певний час пішла у кол-центр. Але, коли з’явилася можливість повернутися до роботи з манікюром, погодилася. Це була точка з експрес-манікюром у торговельному центрі на Троєщині.

Як це – працювати манікюрницею у ТРЦ? Звичайно, це стрес – ти постійно на видноті, всі на тебе дивляться. До того ж у такі точки приходять різні люди: бувають виховані, бувають не дуже. Це і дівчата зі старших класів, і бізнесвумен, і жінки похилого віку. Тут я працювала вісім місяців, а потім до мене на манікюр прийшла керівниця мережі салонів і запропонувала роботу.

Певний час працювала у салоні на Петрівці, тоді ще кілька років на Окружній. Це якраз був переломний момент для мене. Я закінчила Національний авіаційний університет з відзнакою, дипломну написала про забруднення атмосферного повітря викидами від авіадвигунів. Мені одразу запропонували посаду заступника начальника відділу з екологічної безпеки на заводі «Антонов». Звучить ніби солідно, але заплата – 2 700 гривень. Водночас кімната, яку я винаймала, коштувала 2 500 гривень. А як майстриня манікюру я вже тоді заробляла близько 10 000 гривень. Звісно, це було питання грошей. А як інакше? Тепер я не шкодую про це рішення.

Я роблю собі манікюр сама. У манікюрниць із цим складно – непросто знайти фахівця, який тобі підходить. Можливо, я просто не встигла знайти свою майстриню. Я намагалася кілька разів пошукати у салонах. Аби майстриня не хвилювалася, я не казала, що теж працюю у цій сфері. Але давалося це непросто, особливо коли ти бачиш, що щось іде не так. Дякуєш, виходиш, а вдома пилочкою підрівнюєш.

Особливості роботи

Умовно майстринь манікюру можна поділити на дві групи – ті, хто працює на себе, і ті, хто працює на салон. Якщо ти працюєш у салоні, то маєш постійний потік клієнтів, за тебе думають про обладнання, рекламу тощо. Але якщо працюєш на себе, то сама несеш відповідальність. Я працюю у салоні на Подолі, але в моєму випадку салон дає не повноцінне місце роботи, а платформу – місце, де можна приймати клієнтів. Відповідно, я віддаю частину заробітку, сплачуючи таким чином за оренду.

Найкраща реклама для манікюрниці – «сарафанне радіо». Раніше всі гралися із соціальними мережами, було легко через якісь спільноти шукати клієнтів. Тепер це не працює. Люди хочуть знайти свою майстриню і ходити до неї постійно. Завдяки Facebook чи Instagram до мене може прийти, скажімо, двоє людей. А мої постійні клієнти за цей час приведуть ще 20 знайомих. Тому 80% моєї роботи – це психологія, розмови під час манікюру.

Зазвичай постійні клієнтки приходять до мене раз на два або раз на три тижні. Бувають винятки, коли щомісяця. Звична схема – це три послуги на місяць. Тобто переважно спершу йдуть на манікюр, а ще за два тижні – на манікюр і педикюр. Зрештою, все залежить від фінансового становища, від зайнятості. До того ж педикюр – це все-таки сезонна історія.

Під події до мене не ходять – я з цим уже зав’язала. Якщо людина хоче робити манікюр, умовно, на день народження, Новий рік чи випускний – це для них не обов’язкова послуга. Тому ставлення до майстрині відповідне. До того ж заради цього треба відкладати зустрічі з постійними клієнтами. Тому я беру такі замовлення, лише якщо є вікна між постійними.

Я працюю шість днів на тиждень, єдиний вихідний залишаю на неділю. Для мене неділя – залізний вихідний. Востаннє була у відпустці у травні, відпочивала п’ять днів. Моя робота пов’язана із графіком клієнтів, тому відпустку планувати непросто. Хочеться і клієнтів не втратити, і самій заробити. Тому, коли планую подорож, намагаюся заздалегідь розкласти записи.

Наскільки поширені проблеми з антисанітарією у галузі? Дуже поширені. Думаю, цього вже менше, ніж кілька років тому. Але врешті все залежить від конкретної майстрині. Власники салонів дуже мало знають про стерилізацію. Наприклад, у моєму першому салоні були тільки кульковий стерилізатор і розчин. Так, хороший розчин убиває віруси – і ВІЛ, і гепатит. Але тепер я розумію, що так працювати неможливо. Для мого спокою і спокою клієнтів треба використовувати сухожарові шафи, автоклави.

Дохід

Чи насправді майстрині манікюру добре заробляють? Так. Але тільки у тому випадку, якщо фахівец
ь відповідає певному рівню. Я працювала і в гуртожитку, і в торговельному центрі, і в салоні. Та за рівнем заробітку завжди почувалася більш комфортно, ніж подруги, які, наприклад, працювали у кол-центрі. Зараз я задоволена своїм доходом. Якби це було не так, то, певно, шукала б щось інше.

У середньому манікюр із покриттям у київських салонах коштує 400-500 гривень. Нарощування – 700 гривень. За педикюр теж заплатите 700 гривень, але його можна зробити значно швидше. Окрема оплата – за дизайн кожного нігтя. Якщо це складне дизайнерське завдання, дизайн одного нігтя може тривати й годину. У мене одна процедура найбільше коштувала 1 100 гривень.

Звичайний манікюр триває близько півтори години. Найчастіше за день може бути шість клієнтів, але може бути й вісім. Іноді відвідувало за день по десять клієнтів. Менше ніж троє людей на день у мене не буває.

Окрім власне послуг, у мене є ще один вид доходу – продаж супутніх матеріалів для манікюру. Наприклад, лаки, обладнання тощо. Це може бути і 5 000 гривень, і 10 000 на місяць.

Чайові – це окрема історія. Найчастіше на чай залишають люди, які також працюють у сфері послуг. Наприклад, офіціанти, баристи – фахівці, які розуміють, що таке чай і навіщо його залишати. А також бізнесвумен, вони винагороджують за якість і час: якщо ти все зробила якісно і швидко, то обов’язково отримаєш на чай. Якщо на день шість замовлень, то двоє-троє залишать винагороду. У середньому – по 50 гривень, орієнтовно 10% від послуги. Якщо відверто, я чайові не рахую – це для мене гроші на каву.

Я не дуже люблю робити манікюр чи педикюр чоловікам. Чоловіки приходять до майстрів більш систематично, приблизно раз на тиждень. До того ж зазвичай вони залишають дуже хороші чайові. Але це не настільки цікаво, як із жінками. Манікюр чоловікові – машинальна робота.

Витрати

Основні статті видатків – це оренда простору в салоні та витратні матеріали. Інструменти, стерилізація, лаки – це все постійно потрібно оновлювати. Якщо інструмент упав на підлогу, ти більше не можеш його використовувати. Щомісяця на оренду та матеріали я витрачаю до 15 000 гривень, близько чверті мого доходу.

Я вже купила квартиру, але поки не переїхала у власне житло. Наразі винаймаю квартиру на Солом’янці, разом із комунальними витратами це близько 9 000 гривень. Я живу сама, тому мені дешевше обідати в закладах, ніж готувати вдома. Інколи буває натхнення, хочеться ввечері щось приготувати. Але це 100% дорожче, ніж поїсти десь у місті.

Я їжджу на власному автомобілі. Двічі на місяць заправляю повний бак. Це коштує 950 гривень; якщо округлити, приблизно 2 000 гривень на місяць. Багато витрачаю на одяг. Це як бонус для мене – щотижня треба купити щось нове, щось для себе. Врешті-решт, я працюю із заможними клієнтами, хочеться їм відповідати.

Окрім того, витрачаю гроші на самоосвіту, Наприклад, нещодавно почала ходити на курси з візажу. Цікаво ознайомитися з іншою сферою. Моя мета – відкрити свій салон. Зрештою, щоб контролювати інших майстринь, треба розуміти, якою є їхня робота.

Як прогресувати в професії? Насамперед це постійна практика. Окрім того, є профільні чемпіонати. У нас є два чемпіонати у межах двох виставок, в обох переможців визначають судді. Судді оцінюють манікюр на моделі як результат, водночас не бачать, хто саме виконав роботу. Звичайно, є спортивний інтерес, хочеться здобути перемогу.